skip to Main Content

Kompleksowy remont hali sportowej OSiR

Zakończył się remont holu i pomieszczeń sanitarnych w budynku hali sportowej OSIR w Buku. Uzyskane już po raz trzeci dofinansowanie w ramach programu „Szatnia na Medal” umożliwiło kolejny etap prac modernizacyjnych. Wyremontowane dzięki nim zaplecze podnosi jakość nie tylko samej bazy materialnej OSiR-u, ale także poprawia warunki organizacji wydarzeń sportowych, kulturalnych i masowych odbywających się w obiekcie.

Budynek hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji ma już 25 lat od momentu przekazania go do użytku. Przez długie lata obiekt nie przechodził znaczących remontów oraz modernizacji, a jego stan pozostawiał wiele do życzenia. W związku z 25-leciem OSiR zaplanowano uroczystości i zawody sportowe, które odbędą się we wrześniu już w wyremontowanych pomieszczeniach.

– Kompleksowej modernizacji został poddany hol wraz z zapleczem sanitarnym. Zakres prac był szeroki i obejmował całkowite skucie posadzek, przebudowę instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz instalacji elektrycznej, zainstalowanie nowych sufitów podwieszanych wraz z oświetleniem LED, generalny remont łazienek, przebudowę instalacji hydrantowej, zainstalowanie nowych automatycznych drzwi wejściowych – mówi Tomasz Knij, kierownik obiektów OSiR.

Kierownictwo OSiR pracuje jeszcze nad aranżacją i wyposażeniem wyremontowanych przestrzeni. Autorska koncepcja obejmuje montaż: recepcji, lameli, ekranu TV, co ma poprawić jakość komunikacji audio-wizualnej w celu prezentacji sponsorów, partnerów i wydarzeń. W przestrzeni holu zostaną zainstalowane też okrągłe pufy, które wypełnią wnętrze oraz stworzą przyjazną przestrzeń. Nie zapomniano również o zieleni, która pojawi się w nowych kwietnikach.

Remont holu i pomieszczeń sanitarnych w budynku hali sportowej OSIR został sfinansowany z budżetu Miasta i Gminy Buk, który na ten cel przeznaczył 294.980 zł oraz ze środków samorządu województwa wielkopolskiego w ramach programu „Szatnia na Medal” w wysokości 100.000 zł. Gmina już trzeci rok z rzędu jest beneficjentem tego programu. Z projektu „Szatnia na Medal” w 2019 r. wykonano kompleksowy remont czterech szatni wraz z zapleczem sanitarnym. Rok później odnowiono toalety dla zawodników wraz z magazynem umiejscowionym w centrum obiektu. Łącznie, w ramach trzech naborów w konkursie „Szatnia na Medal”, gmina pozyskała blisko 250.000 zł.

– To nie koniec prac związanych z modernizacją tak ważnego i reprezentacyjnego obiektu naszej gminy. Nie wszystkie pomieszczenia zostały zmodernizowane i już teraz planujemy kolejny etap plac modernizacyjnych – stwierdza Ilona Dębska, kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej.

Na ten cel gmina po raz kolejny stara się o dofinansowanie z programu „Szatnia na Medal”; wniosek aplikacyjny został już złożony. Planowana jest kompleksowa modernizacja istniejących już pomieszczeń znajdujących się na piętrze hali sportowej OSiR w Buku, które zostaną zaadoptowane na zaplecze szatniowo-sanitarne. Od pomyślnie przyznanych dotacji będzie zależeć, czy szatnia znowu będzie na medal.

Back To Top
Skip to content