skip to Main Content

KOMUNIKACJA GMINNA

Bezpłatna komunikacja gminna! Pierwsze dwie linie zostały uruchomione 1 września 2022 r. Trzecia w styczniu 2023 r.

Trzy linie autobusowe (aby sprawdzić szczegółową trasę i rozkład jazdy kliknij na linię):

  1. 781 DOBRA – WYSOCZKA, przez Sznyfin, Dakowy Suche, Szewce, Zgodę, Dobieżyn i Buk
  2. 782 BUK – KALWY, przez Otusz i Niepruszewo.
  3. 783 WIKTOROWO – CIEŚLE, przez Pawłówko, Buk, Wygodę, Wysoczkę i Niepruszewo.

Kursowanie linii zostało zsynchronizowane z rozkładem jazdy pociągów. Z uwagi na dopasowanie rozkładu jazdy komunikacji autobusowej do zmienionego rozkładu jazdy PKP (obowiązującego od 03.09.br.) w pierwszych dniach funkcjonowania pasażerów prosimy o wyrozumiałość.

Nowe linie autobusowe obsługiwane są niskopodłogowymi minibusami, mogącymi przewieźć jednorazowo do 20 pasażerów, do których przez szerokie drzwi można swobodnie wprowadzić wózek dziecięcy lub może wjechać osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim. Dziennie, od poniedziałku do piątku dwa autobusy będą realizować po 16 kursów, na każdej linii od godz. 5:10 do 17:15, przejeżdżając łącznie 576 kilometrów. Miejsca zatrzymania autobusów zaplanowane zostały przy już istniejących przystankach autobusowych lub w zatokach postojowych. Oznakowane zostały standardowym znakiem D15 „przystanek autobusowy”.

Gminną komunikację autobusową uruchamiamy od 1 września na okres próbny. Pilotaż potrwa do końca roku i jego celem jest zweryfikowanie poprawności przebiegu linii, lokalizacji przystanków oraz przyjętego rozkładu jazdy. To od mieszkańców zależy w jakim zakresie komunikacja gminna będzie kontynuowana. Oczekujemy na Państwa uwagi i spostrzeżenia dotyczące godzin rozkładu jazdy, przebiegu trasy i lokalizacji przystanków, które pozwolą nam usprawnić gminną komunikację, tak aby była dostosowana do Państwa potrzeb i oczekiwań. O zmianach będziemy informować na bieżąco.

Cenimy Państwa uwagi i spostrzeżenia

Poniżej dostępny jest formularz, przez który można zgłosić swoje sugestie, do czego zachęcamy.


    Back To Top
    Skip to content