skip to Main Content

II Targi Edukacyjne w gminie Buk

29 lutego 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Bukowskich w Buku odbędą się II Targi Edukacyjne pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Buk Pawła Adama. Głównym celem wydarzenia jest przede wszystkim wsparcie uczniów klas 7 i 8 oraz ich rodziców w podjęciu decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej i rozszerzenie wiedzy na temat planowania swojej ścieżki edukacyjnej. Mamy nadzieję, że to wydarzenie ułatwi przyszłym absolwentom wybór szkoły średniej.

Targi edukacyjne nie tylko poszerzają zakres działań podejmowanych w szkole w ramach doradztwa zawodowego, ale przede wszystkim są okazją dla uczniów i rodziców, by porozmawiać z przedstawicielami szkół, otrzymać materiały informacyjne i uzyskać odpowiedź na pytania i wątpliwości. – Wśród przedstawicieli prezentowanych szkół są także nasi absolwenci, którzy chętnie dzielą się swoimi radami i spostrzeżeniami na temat szkoły, do której obecnie uczęszczają. W tym roku zaproszenie przyjęło ponad dwadzieścia szkół ponadpodstawowych, w tym też z naszej okolicy – mówi Kamila Kaseja, dyrektor SP w Buku.

Wszystkich zainteresowanych uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Buk oraz z gmin sąsiednich serdecznie zapraszamy 29 lutego w godz.17:00-19:00 do sali sportowej przy ul. Szkolnej 12 w Buku.

Back To Top
Skip to content