skip to Main Content

90 tys. na modernizację filii bibliotecznej w Niepruszewie

Samorząd Województwa Wielkopolskiego, w ramach programu „Kulisy Kultury”, wesprze modernizację filii Biblioteki Publicznej w Buku w Niepruszewie. Wniosek o dofinansowanie został złożony przez Urząd Miasta i Gminy w Buku w Porozumieniu z Biblioteką Publiczną w Buku.

W lokalu znajdującym się w budynku Wiejskiego Domu Kultury, zostaną przeprowadzone prace w zakresie: budowy pochylni dla wózków (poprzez taras zewnętrzny zapewni ona także dostęp do głównej sali WDK), wymiany drzwi wejściowych i budowy wiatrołapu, wymiany części kaloryferów i parapetów, modyfikacji instalacji elektrycznej, montażu klimatyzacji i dodatkowej wentylacji obiektu. Zostanie także wykonana częściowa wymiana wyposażenia obiektu.

Dzięki modernizacji filia poszerzy ofertę kulturalną dla mieszkańców wsi. Powstanie kącik czytelniczy, którego przestrzeń służyć będzie do organizacji lekcji bibliotecznych dla najmłodszych oraz spotkań z literaturą dla dorosłych czytelników. Kącik zostanie wyposażony w fotele, pufy i stolik. W lokalu znajdzie się także miejsce m.in. na „zieloną biblioteczkę” – miejsce wymiany roślin domowych pomiędzy mieszkańcami, a także na „turystyczną metę” dostępną dla rowerzystów i gości odwiedzających Niepruszewo. Znajdzie się w niej poster informacyjny, o odkryciu w pobliżu biblioteki najstarszej łodzi – dłubanki z Ciesiel, a także półeczka na przewodniki i ulotki z questami turystycznymi z terenu powiatu poznańskiego oraz dystrybutor z darmową wodą mineralną.

Sezonowo na tarasie urządzana będzie także „czytelnia dla letników” z leżakami i meblami ogrodowymi oraz roślinami sezonowymi. Dodatkowo poza projektem lokal zostanie wyposażony w sprzęt audiowizualny umożliwiający organizację m.in. „Bajkowych czytanek”, prelekcji i projekcji filmów.

Wartość zadań realizowanych w ramach programu „Kulisy kultury” wyniesie 127.864,85 zł, w tym dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego w wysokości 90.000 zł.

Back To Top
Skip to content