skip to Main Content

Czyj ten benefis? – zakończenie Tygodnia Seniora

Drodzy Seniorzy,
dziękujemy i do zobaczenia!

Spektaklem muzycznym „Czyj to benefis?” w wykonaniu Klubu Szyderców Bis zakończył się Tydzień Seniora.

Zespół artystów z Poznania, na wzór przedwojennego Klubu Szyderców, zaprosił na muzyczną zabawę formą benefisu. Nikt nie wiedział, na czyją cześć to była uroczystość, ale jak się dość szybko okazało, to właśnie bukowska publiczność była ważną częścią tego benefisu. Mało tego, artyści wyłonili z publiczności głównego benefisanta, którym został pan Wojciech, mieszkaniec naszej gminy. Ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu, przez resztę wieczoru pełnił on ważną rolę gospodarza reprezentującego seniorów. Salwom śmiechu nie było końca, tym bardziej, że kabareciarze kilkukrotnie nawiązywali do współczesnej rzeczywistości, też tej bukowskiej. Publiczność długo biła brawa na zakończenie spektaklu i widać było, że przypadł im do gustu taki kabaret muzyczny, ze stylizowanymi na przedwojenną modłę tekstami, wyśpiewanymi przy akompaniamencie muzyki granej na żywo.

Po spektaklu przyszedł czas na podsumowanie Tygodnia Seniora. Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Buk Piotr Goroński, w imieniu burmistrza Pawła Adama, który z powodu choroby nie mógł wziąć udział w piątkowym spotkaniu, podziękował gościom za udział w Tygodniu Seniora. – To co dzisiaj jest oficjalnym zakończeniem, nie musi być wcale końcem tego co nas jeszcze czeka; to jest dopiero początek. Wasza obecność na spotkaniach w ramach Tygodnia Seniora, pozytywne nastawienie, zadowolenie, radość, uśmiech najlepiej świadczą o tym, że warto działać i przygotowywać takie wydarzenia. Dla nas, organizatorów jest to ogromna nagroda.

Jeszcze był tort, obowiązkowo z motywem seniorów, który mamy nadzieję, że smakował. I rozmowy przy słodkim i przy kawie też o tym, co się wydarzyło w ostatnich dniach. Ze wszystkich stron dochodziły do nas głosy, że był to wspaniały tydzień i by takich wydarzeń było jak najwięcej. Mówimy Wam, Drodzy Seniorzy, dziękujemy i do zobaczenia!

Back To Top
Skip to content