skip to Main Content

Metropolia walczy z grypą. Można zapisywać się na bezpłatne szczepienia

Stowarzyszenie Metropolia Poznań realizuje program szczepień przeciwko grypie. Szczegóły dotyczące możliwości skorzystania ze szczepień przeciwko grypie w tym programie – trzeba spełnić trzy warunki:

Po pierwsze szczepienia skierowane są wyłącznie do mieszkańców Poznania lub gmin, które należą do jego aglomeracji, czyli na terenie Miasta Poznania lub następujących gmin z terenu aglomeracji poznańskiej: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń. Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne.

Po drugie trzeba być osobą aktywną zawodowo. Długofalowym efektem Programu ma być wspieranie aktywności zawodowej osób z grupy docelowej i zmniejszenie liczby absencji w pracy, dzięki wynikającemu ze szczepień zmniejszeniu ryzyka zachorowania na grypę lub wystąpienia powikłań pogrypowych – tłumaczy Adam Górczewski ze Stowarzyszenia Metropolia Poznań.

Trzeci warunek to wiek. Szczepienie przeznaczone jest dla osób mających 50-64 lata lub 25-49 lat, ale należących z do grup ryzyka zachorowań na grypę wskazanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) oraz NIZP-PZH tj. osoby kontaktujące się w pracy z dużą liczbą ludzi.

Rejestrować można się tutaj.

Szczepienia przeciwko grypie w ramach ww. programu można wykonać także w punkcie szczepień przeciwko COVID-19 mieszczącym się w Branżowej Szkole I Stopnia w Buku ul. Dworcowa 44 (czynny w każdy czwartek w godz. od 15.00 do. 17.00).

Back To Top
Skip to content