skip to Main Content

Remonty placówek oświatowych zakończone

Wakacje to dla uczniów czas wypoczynku. Jednak nie oznacza to, że w szkołach w tym czasie nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie, w większości placówek oświatowych na terenie gminy okres ten wykorzystany został na remonty i przebudowy, na które z budżetu gminy przeznaczono prawie pół miliona złotych. Burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam wraz z przedstawicielami urzędu w dn. 29.08.br. udał się z wizytacją do placówek oświatowych, aby zobaczyć, czy szkoły i przedszkola są przygotowane do nowego roku szkolnego.

– Przez miesiące wakacyjne nasza uwaga była skupiona na remontach i doposażeniu szkół i przedszkola.  Odświeżaliśmy, usprawnialiśmy i poprawialiśmy ich funkcjonalność, by szkoły i przedszkole wyglądały coraz lepiej, a przede wszystkim, by były coraz bardziej przyjazne i bezpieczne dla naszych uczniów i przedszkolaków – mówi burmistrz.

W których placówkach oświatowych po wakacjach nastąpiły zmiany?

W Szkole Podstawowej im. Bohaterów Bukowskich w Buku przeprowadzono gruntowny remont sali chemicznej wraz z zapleczem. W tym celu nastąpiło wyrównanie ścian sali i zaplecza, wykonano nowy podwieszony sufit, położono płytki podłogowe na zapleczu sali, przygotowano instalacje wodne i kanalizacyjne pod stanowiska chemiczne, wykończono posadzki wykładziną elastyczną, zamontowano nowe instalacje: wentylacyjne, elektryczne i oświetleniowe. Zakupiono nowe meble: krzesła i stoły oraz trzystanowiskowy ciąg chemiczny. Całkowity remont i doposażenie pracowni chemicznej wyniósł 132.000 zł.

W Szkole Podstawowej im. dr Lecha Siudy w Szewcach w całości zajęto się dwoma salami lekcyjnymi: przeprowadzono osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej oraz modernizację instalacji elektrycznej, następnie sale zostały odmalowano po przeprowadzonych pracach. W budynku w Dakowach Suchych, w dwóch salach lekcyjnych wykonano nowe podłogi: usunięto stare posadzki na drewnianych legarach, wylano nowe posadzki wraz z izolacjami, położono wykładziny elastyczne, sale zostały również odmalowane. Remont i modernizacja czterech sal w dwóch szkołach kosztował prawie 150.000 zł.

W Przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Buku przeprowadzono remont w zakresie odświeżania sal przedszkolnych, szatni, korytarza i kuchni; na korytarzach zamontowano nowe lampy. Nastąpiło znaczne doposażenie kuchni – zakupiono piec konwekcyjny parowy z podstawą oraz akcesoriami do kuchni. W związku z zakupem pieca należało przeprowadzić prace elektryczne (wyprowadzenie nowej instalacji elektrycznej) oraz prace wodno-kanalizacyjne (instalacje pod piec). Ponadto w kuchni zamontowano: dwie sztuki filtra mikrobiologicznego, stację uzdatniania wody Ecowater 4512 wraz z filtrem wstępnym. Dla pracowników kuchni zostało zorganizowane szkolenie z obsługi nowego pieca.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie odbył się generalny remont sali przedszkolnej na potrzeby sali lekcyjnej: wyrównano i odmalowano ściany, wykonano zabudowę sufitu, przeprowadzono modernizację instalacji elektrycznej, położono nową wykładzinę elastyczną. Remont kosztował około 100.000 zł.

Ponadto, z inicjatywy Rady Rodziców, na boisku szkolnym została zorganizowana strefa sportowa, na którą przeznaczono 30.000 zł. Na ten cel rodzicom w trakcie festynów i innych zbiórek udało się zebrać pieniądze – 20.000 zł, które przekazano na zakup i montaż mat.

 

 

Back To Top
Skip to content