skip to Main Content

Nowe schody do MGOK

Zakończył się pierwszy etap inwestycji związany z przebudową schodów wejściowych do MGOK. Do budynku będzie można wchodzić teraz szerokimi, frontowymi schodami, a te dotychczasowe, mimo że również miały swój urok ze względu na stan techniczny wymagały kompleksowej przebudowy, a szczególnie drugi etap inwestycji rozwiąże utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

– Przebudowa schodów wejściowych, które były w złym stanie technicznym jest kontynuacją zadania rozpoczętego w 2021 roku. Inwestycja dotyczyła wykonania prac budowlanych obejmujących rozbiórkę schodów istniejących i ich utylizację oraz wykonanie tych elementów zagospodarowania budynku w całości, od nowa wraz z wyznaczeniem ścieżek dojścia – mówi Ilona Dębska, kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej.

Inwestycja kosztowała 233.697 zł, a na jej realizację udało się pozyskać dofinansowanie z funduszy samorządu województwa wielkopolskiego w wysokości 94.000 zł. Nowy program „Kulisy kultury”, z którego uzyskano środki ma podnieść atrakcyjność i funkcjonalność instytucji w mniejszych gminach, dzięki czemu mieszkańcy mogą skorzystać ze zmodernizowanych ośrodków kultury.

To nie koniec prac związanych z modernizacją budynku MGOK. Drugi etap będzie związany z dobudową windy zewnętrznej, jednocześnie likwidując bariery w dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz mam z małymi dziećmi. Na realizację tego etapu inwestycji, podobnie jak na pierwszy będą podejmowane starania o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

W najbliższym czasie będzie można zagospodarować piętro budynku, bo jednostka MGOK wzbogaci się o kolejne pomieszczenie. Placówka już wkrótce rozszerzy swoją ofertę zajęć, a wyobraźni pozostawić należy jakie zajęcia będą się odbywać na tarasie, w koronach drzew. Niestety, w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, MGOK musiał dostosować się do obowiązującego reżimu. Po tygodniach izolacji, zajęcia tak bardzo potrzebne, ruszą pełną parą.

 

Back To Top
Skip to content