skip to Main Content

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
dobiegły końca wakacje i mam nadzieję, że ten czas odpoczynku pozwolił Wam nabrać sił i energii na kolejny rok szkolny. Tegoroczny powrót do szkół jest jednak pełen niewiadomych. Wiemy, że wracamy do nauczania w sposób tradycyjny, ale co będzie dalej, trudno powiedzieć. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaki będzie scenariusz najbliższych tygodni i miesięcy w szkole. Mam nadzieję, że nauka pozostanie w trybie stacjonarnym, gdyż wszyscy zgodzimy się z tym, że najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do budowania więzi, które rodzą się w murach szkolnych.
Od nas wszystkich zależy, jaka forma nauczania będzie realizowana. Dołożymy wszelkich starań, by edukacja w naszych placówkach oświatowych, pomimo zagrożeń koronawirusem, odbywała się bez zakłóceń, sprawnie, ale przede wszystkim w bezpiecznych warunkach. Dlatego gorąco proszę, abyście w trosce o siebie i innych przestrzegali obowiązujących w szkole zasad i procedur bezpieczeństwa. Od stopnia naszej odpowiedzialności i samodyscypliny zależeć będzie nasze zdrowie. Dlatego gorąco proszę, aby do szkoły przychodzili wyłącznie zdrowi uczniowie i pracownicy. Rodziców zachęcam, aby wzięli też pod uwagę możliwość zaszczepienia dzieci, które ukończyły 12 rok życia.
Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom oświaty składam życzenia wielu radości, sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy, wychowywania i przekazywania wiedzy dzieciom oraz młodzieży. Wierzę, że będzie to rok wypełniony spokojną i efektywną pracą.
Uczniom życzę, aby przygoda zdobywania wiedzy i nowych umiejętności były zawsze fascynującym doświadczeniem, a każdy nowy dzień niech przynosił Wam wyzwania warte podjęcia trudu poszukiwań.
Rodzicom życzę przede wszystkim wytrwałości i cierpliwości, zadowolenia i czasu na wspieranie talentów Waszych dzieci.
Burmistrz Miasta i Gminy Buk
Paweł Adam
Back To Top
Skip to content