skip to Main Content

Inauguracja Tygodnia Seniora

 Dzisiaj o godzinie 11 w Kinie „Wielkopolanin” odbyła się uroczysta inauguracja Tygodnia Seniora.

Gości przywitał burmistrz MiG Buk Paweł Adam, który złożył seniorom najserdeczniejsze życzenia.  – Bardzo się cieszę, że w gminie jest tylu aktywnych ludzi starszych i znaczna większość z Państwa angażuje się w działalność różnych organizacji zrzeszających seniorów, co najlepiej świadczy o tym, że nie jesteście obojętni na otaczające Was życie. Dzięki temu my – trochę młodsi – możemy od Was uczyć się i czerpać z Waszego bogatego doświadczenia. Nawiązując do jakże wymownego tytułu filmu „Każdy wie lepiej”, powiedziałbym, że to „Senior wie najlepiej”. Jako burmistrz mogłem się o tym przekonać wielokrotnie, że warto Was, Drodzy Seniorzy, słuchać, za co serdecznie Wam dziękuję.

Życzenia złożyła również kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Słaby. –Staramy się, aby jesień życia była pogodna, żebyście mogli Państwo korzystać z różnych form aktywności, które proponujemy, i byście mogli cieszyć się każdym dniem.

Gospodarz Kina „Wielkopolanin”, dyrektor Hubert Wejmann, podziękował seniorom, że przyjęli zaproszenie na seans, zresztą nie tylko tego dnia, ale przez cały rok, i zaprosił zebranych na międzypokoleniową komedię „Każdy wie lepiej”, opowiadającą o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Oglądając losy bohaterów, trudno było się nie roześmiać i to nie raz…

Po seansie na gości czekał słodki poczęstunek. Był czas na rozmowy, wymianę doświadczeń oraz wspomnień.

Następnie w Sali Miejskiej w Buku odbyły się warsztaty florystyczne.

A już od wtorku zapraszamy na cykl wykładów. Cały program dostępny jest na naszej stronie https://buk.gmina.pl/wydarzenia/.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Back To Top
Skip to content