skip to Main Content

Świetlica “Strefa wyobraźni” wznawia działalność

18 października br. po długiej przerwie wznowiła swoją działalność świe­tlica „Strefa Wyobraźni”. Wczorajsza uroczysta reaktywacja placówki dokonana przez Sekretarz Miasta i Gminy Aleksandrę Wawrzyniak miała znaczenie raczej symboliczne, bo świetlica działa już od 4 października br.

Program uroczystego otwarcie pt. „Pozytywne popołudnie” obfitował w szereg atrakcji przeznaczonych zarówno dla starszych, jak i młodych odbiorców. Można było wziąć udział w malowaniu „pozytywnego muralu”, jesiennych wyścigach z dynią i kasztanami, warsztatach plastycznych „Świat w słoiku”, laserowych niespodziankach oraz skosztować przepysznych hot-dogów i popcornu, które były serwowane przez harcerzy dla wszystkich uczestników. W gronie zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele urzędu, rady miasta i gminy Buk, placówek oświatowych i innych instytucji.

Świetlica działa już od 28 lat i finansowana jest z budżetu miasta i gminy Buk. – Odpowiadamy przede wszystkim na potrzeby dzieci, stąd poświęcamy część czasu na odrabianie z nimi lekcji. W tygodniowym rozkładzie zajęć mamy: poniedziałki z eksperymentami chemicznymi, kulinarne wtorki, środowy Five O’clock (zajęcia z wykorzystaniem języka angielskiego), a w czwartki i piątki zajęcia kreatywne związane z umiejętnościami manualnymi (slimy, plecenie bransoletek, rysunkowe potyczki). Codziennie jemy wspólny podwieczorek, niekiedy przygotowujemy go wspólnie z dziećmi. Bierzemy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek 2021, realizując projekt „Programowanie bez prądu”. W planach mamy przystąpienie do projektu promującego umiejętności programowania z wykorzystaniem klocków Lego. Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się uruchomić świetlicę także w Szewcach, a w dalszej kolejności w Niepruszewie – mówi Anna Krzemińska, koordynatorka świetlicy, która pracuje wraz z zespołem wychowawców: Marią Kaczmarek, Ewą Kaczmarek, Maria Kowalską, Mirosławą Plewą, Michalina Targosz.

– Świetlica „Strefa Wyobraźni” jest ważnym miejscem na mapie naszej gminy, gdzie dzieci i młodzież po szkole mogą bezpiecznie i twórczo spędzać czas. Szczególnie w tych trudnych, pandemicznych czasach dużej izolacji, ważne jest, aby ci najmłodsi mogli rozwijać swoje umiejętności społeczne, poznawać swoje talenty. Mówię o tym nie tylko jako samorządowiec, ale też ojciec trójki dzieci, których dobro bardzo leży mi o na sercu – stwierdza burmistrz miasta i gminy Buk Paweł Adam.

Świetlica zaprasza na zajęcia dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat. Pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 15-18, ale planują organizować ciekawe wydarzenia także w soboty. Świetlica „Strefa Wyobraźni” mieści się w budynku Przedszko­la Krasnala Hałabały, przy ul. Wegnera 10 (wejście od strony placu zabaw) w Buku. Na każdego uczestnika codziennie czeka podwieczorek, a wszystkie zajęcia są bezpłatne. Zapraszamy do kontak­tu: tel. 691 851 451, e-mail: lub osobiście w godzinach otwarcia świetlicy.

Back To Top
Skip to content