skip to Main Content

Trwa budowa ul. Jaśminowej w Niepruszewie

W Niepruszewie trwają prace związane z budową ul. Jaśminowej. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców – swoim wyglądem, poziomem wykonania i funkcjonalnością nie będzie ona odbiegać od pozostałych ulic na tym osiedlu. 

8 marca br. została podpisana umowa z wykonawcą na budowę ul. Jaśminowej w Niepruszewie wraz z siecią kanalizacji deszczowej, a w kwietniu ruszyły prace. Jednak działania się opóźniły z przyczyn niezależnych od wykonawcy. – Napotkano na szereg utrudnień związanych z budową kanalizacji deszczowej,  jak też z przyłączami gazowymi. Wykonawcy sprawnie i szybko udało się naprawić zaistniałe trudności i w ubiegłym tygodniu prace ruszyły pełną parą – mówi Ilona Dębska,  kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy Buk.

W ramach inwestycji budowane są m.in. jezdnie ulic o nawierzchni z kostki betonowej, chodniki wzdłuż projektowanego odcinka ulicy, indywidualne zjazdy do wszystkich posesji, zatoki postojowe, odwodnienia ulicy, miejsca postojowe, w tym też dla osób niepełnosprawnych.

Budowa ul. Jaśminowej w Niepruszewie wraz z siecią kanalizacji deszczowej współfinansowana jest z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a realizuje ją firma PERFECTA z Komornik. Koszt inwestycji wynosi 648,761,10 zł.

Utrudnienia na ul. Jaśminowej w Niepruszewie potrwają do końca lipca br., za co przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość.

Na terenie miasta i gminy Buk realizowanych jest wiele inwestycji. Widoczne postępy widać w budowie Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego oraz przebudowie nawierzchni ul. Sportowej w Buku. Cieszy także kończący się remont i rozbudowa Wiejskiego Domu Kultury w Dobieżynie, budowa ul. Kwiatowej i Storczykowej w Wielkiej Wsi. Z nowych inwestycji w planach jest długo wyczekiwana przez mieszkańców budowa ul. Franciszka Górczaka w Buku. Na to zadanie gmina otrzymała zadanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 50% (maksymalne wg kryteriów), czyli ponad 1,6 mln zł.

Back To Top
Skip to content