skip to Main Content

Remont ulicy Sportowej na półmetku

Przebudowywana ulica Sportowa jeszcze jest nieprzejezdna, ale już w maju powinna wyglądać zupełnie inaczej. Prace ruszyły 18 marca. 

Drogowcy wykorzystują teraz każdy dzień i prace na ul. Sportowej trwają już pełną parą. W ramach inwestycji m.in. wymieniana jest nawierzchnia chodnikowa, będą nowe dojścia do miejsc postojowych, nowe wjazdy, lampy, wymieniona zostanie kanalizacja deszczowa. Niedawno zakończono frezowanie nawierzchni asfaltowej. Na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką przy cmentarzu zostały ułożone nowe płyty ażurowe w celu zapewnienia bezpiecznego parkowania dla osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Nową formę zyskał też ciąg pieszy po drugiej stronie cmentarza, przy boisku.

Obecny etap prac to też wymiana sieci wodociągowej wraz z przyłączami na odcinku od ul. Basztowej do ul. Otuskiej oraz rozbudowa sieci od ul. Basztowej do stadionu, czym zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej w Buku. Już dawno zabiegali o to mieszkańcy ul. Sportowej, skarżąc się na stare, azbestowe rury i dopytując o nowe oraz o możliwość wymiany przyłączy, o czym na bieżąco informowali radnych. Koszt realizacji tego przedsięwzięcia wyniesie około 80.000,00 zł, a w całości pokrywa go Zakład Gospodarki Komunalnej.

Utrudnienia na ul. Sportowej mogą potrwać do końca maja, za co przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość naszych mieszkańców.

Przypomnijmy, że przebudowa ul. Sportowej współfinansowana jest ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, a realizuje je Konsorcjum Infrakom Chwalim Sp. z o.o. Sp. k. i Infrakom Kościan Sp. z o.o. Sp. k. Koszt inwestycji wynosi 1.895.630,00 zł.

Obecnie na terenie gminy realizowanych jest wiele inwestycji, zarówno tych rozpoczętych w roku ubiegłym, jak i zainicjowanych w pierwszym kwartale 2021 roku, a to nie koniec na ten rok. Mimo niedogodności, jakie niesie czas pandemii, zadania na bieżąco są realizowane.

Back To Top
Skip to content