skip to Main Content

Powstanie nowe przedszkole w Niepruszewie

Od września 2021 r. w Niepruszewie, przy ulicy Żytniej rozpocznie działalność nowe Przedszkole Publiczne.

Powstanie nowoczesny, przestronny budynek przedszkola, który mieścić będzie pięć sal dydaktycznych z bezpośrednim dostępem do węzłów sanitarnych, co umożliwi utworzenie pięciu oddziałów przedszkolnych liczących 25 dzieci każdy. Duże, kolorowe sale wyposażone zostaną w meble, zabawki i pomoce dydaktyczne, dostosowane  do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym.

Placówka posiadać będzie wygodną szatnię. Zaplecze kuchenne umożliwi przyrządzenie pierwszego i drugiego śniadania oraz wydanie dwudaniowego obiadu przygotowanego przez firmę cateringową z uwzględnieniem potrzeb dzieci z alergiami pokarmowymi.

Przedszkole otaczać będzie ogrodzony, bezpieczny plac zabaw. Wyposażony w piaskownice, zjeżdżalnie,  huśtawki i inne urządzenia, co zagwarantuje dzieciom doskonałą zabawę na świeżym powietrzu przez cały rok.

Nad  edukacją i bezpieczeństwem przedszkolaków czuwać będzie w pełni wykwalifikowana kadra pedagogiczna. W każdej grupie pracować będzie jeden nauczyciel i jedna pomoc nauczyciela, którzy zapewnią dzieciom bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój.

Przedszkole zapewni dzieciom zajęcia rytmiczne, pomoc psychologiczno-pedagogiczną, profilaktykę i terapię logopedyczną, oraz gimnastykę korekcyjną. Pracę dydaktyczną wspierać będą między innymi: warsztaty plastyczne przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz wycieczki.

W godzinach od 8:00 do 13:00 opieka nad dzieckiem w przedszkolu będzie bezpłatna. Za pozostałe godziny pobytu dziecka w przedszkolu rodzic będzie ponosił opłatę w wysokości 1 zł za każdą godzinę. Dzienny koszt wyżywienia dziecka w przedszkolu wynosić będzie 12,5 zł.

Przedszkole będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 17:00.

Wkrótce rozpocznie się postępowanie rekrutacyjne do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, których organem prowadzącym jest Miasto i Gmina Buk, o czym będziemy informować odrębnym komunikatem.

Telefon do kontaktu: 663-587-206

Nowe przedszkole w Niepruszewie
Back To Top
Skip to content