skip to Main Content

O bezpieczeństwie nad jeziorem

1 lutego br., w Szkole Podstawowej im dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie odbyły się pogadanki z uczniami na temat bezpieczeństwa. Policjanci z Komisariatu Wodnego w Poznaniu i Komisariatu Policji w Buku mówili jak bezpiecznie zachowywać się na akwenach wodnych, zarówno w okresie letnim jak i zimowym.

Policjanci, w gronie których był między innymi zastępca Komendanta Komisariatu Wodnego w Poznaniu – nadkom. Paweł Kruger i Komendant Komisariatu Policji w Buku podkom. Hubert Spychała radzili, co robić, aby zabawy w okresie zimowym i w nadchodzącym okresie ferii były bezpieczne. Wśród gości był też pies służbowy Forest z opiekunem – mł. asp. Mateuszem Pluskotą. Był pokaz tresury i bezpiecznego zachowania się z obcym psem.

Przy okazji spotkania odbyła się też prezentacja specjalistycznego sprzętu ratowniczego, na zakup którego Miasto i Gmina Buk przeznaczyła w ubiegłym roku dotację w wysokości prawie 30 tysięcy złotych. Sprzęt został przekazany Komisariatowi Wodnemu w Poznaniu, który prowadzi działania ratownictwa wodnego też na Jeziorze Niepruszewskim. Obecny na spotkaniu burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam życzył policjantom, aby wszystkie akcje ratownicze kończyły się pomyślnie. – By tego zakupionego specjalistycznego sprzętu nigdy nie trzeba było użyć w działaniach ratowniczych, a tylko w ćwiczeniach i na pokazach.

Back To Top
Skip to content