skip to Main Content

Nowy Rok dla bukowskiego biznesu

W Nowym Roku życzę Państwu, aby po doświadczeniach lat minionych, chociażby w okresie covidu, gdzie musieliście podejmować ogromne wyzwania, by już nie było konieczności rozwiązywania problemów od Was niezależnych. By można było realizować samodzielnie działania służące rozwojowi Waszych firm mówił burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam podczas Noworocznego Spotkania, które odbyło się 19 stycznia w restauracji Melodia.

Było to już drugie spotkanie z przedstawicielami biznesu z terenu naszej gminy. Przypomnijmy, że pierwsze odbyło się 22 listopada ub.r. i zainaugurowało cykl spotkań z przedsiębiorcami.

Miasto i Gmina Buk przyjazne przedsiębiorcom

Aby wprowadzić gości w nastrój odpowiedni do rozmowy i wymiany poglądów, prowadząca Noworoczne Spotkanie Izabela Dachtera-Walędziak zaprosiła na minirecital Zespołu Kameralnego Amici Canti pod kierunkiem Leszka Górki działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Buku. Na tę okazję artyści przygotowali specjalny repertuar. Można było wysłuchać między innymi „Winter Wonderland”, który idealnie nawiązywał do zimowej aury za oknem.  „Sweet Dreams” z repertuaru „Eurythmics” wprowadził w karnawałowy nastrój, a „Adiemus” – jedna z najsłynniejszych kompozycji Karla Jenkins’a pozwoliła przenieść się na koniec świata. Na chwilę powrócono do magii, jaki niosą ze sobą święta Bożego Narodzenia, a to za sprawą piosenek świątecznych, takich jak „Będzie kolęda” czy fińska „Rejoce! Christ Is Born!”.

Burmistrz serdeczne podziękował za przyjęcie jego zaproszenia na Noworoczne Spotkanie, w którym wzięło udział ponad stu przedstawicieli firm działających w gminie. Też dziękował za to, co firmy robią na rzecz gminy. – Staramy się konsekwentnie realizować obietnice złożone na listopadowym spotkaniu – udało nam się znaleźć przestrzeń do tego, aby się zintegrować, o czym najlepiej świadczy dzisiejsze spotkanie. Co ważne, przedsiębiorcy sami wychodzą z inicjatywą, aby na kolejnych spotkaniach dzielić się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami. Na kolejnym, które odbędzie się 22 lutego o godz. 16 w Sali Miejskiej, pan Marek Łojewski z firmy VENTS przedstawi propozycję nowatorskich rozwiązań dla firm w obszarze instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Zaś pan Maciej Samól z firmy Macasi opowie o możliwościach i założeniach stworzenia bazy lokalnych przedsiębiorców – portfolio w ramach którego firmy będą przedstawiać swoje dokonania, osiągnięcia. Już teraz zapraszam Państwa na Dni Gminy Buk, które odbędą się 7 i 8 czerwca;  na razie może wspomnę tylko o tym, że duża firma planuje zaangażować się w to wydarzenia. Te i inne inicjatywy ze strony firm z terenu gminy pozwolą stworzyć w Buku Stowarzyszenie czy Izbę Gospodarczą, co pozwoli realizować cykliczne spotkania w tym zakresie.

W symboliczny sposób, przy muzyce i poczęstunku, nowy rok współpracy samorządu gminnego z bukowskim biznesem został otwarty.

Back To Top
Skip to content