skip to Main Content

Gmina Buk przyjazna zwierzętom

Pisaliśmy już o dofinansowaniu w wysokości 15.400 zł, które urząd MiG Buk otrzymał na wsparcie działalności Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Buku w ramach programu Wielkopolska Przyjazna Zwierzętom. Jest to inicjatywa samorządu województwa wielkopolskiego, która ma wspierać samorządy w Wielkopolsce w zakresie dobrostanu zwierząt.

W dn. 11.10. br. w schronisku dla zwierząt w Dopiewie obok dofinansowań zostały przyznane też certyfikaty „Gmina przyjazna zwierzętom”, który otrzymała też nasza gmina; tym samym znalazła się w gronie trzech gmin z powiatu poznańskiego, obok Dopiewa i Stęszewa, z takim wyróżnieniem. Z Członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jackiem Bogusławskim, wójtem Gminy Dopiewo Pawłem Przepiórą, burmistrzem Miasta i Gminy Stęszew Włodzimierzem Pinczakiem, wiceprezesem Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju Katarzyną Kierzek-Koperską oraz radnymi sejmiku województwa wielkopolskiego: Patrycją Przybylską i Tatianą Sokołowską spotkał się wczoraj burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam. Przekazanie oficjalnych dokumentów odbyło się w dość nietypowym miejscu – Schronisko dla zwierząt w Dopiewie, a widok czworonogów dowodem na to jak bardzo tego typu działania są potrzebne.

Burmistrz MiG Buk Paweł Adam podziękował Członkowi Zarządu województwa wielkopolskiego Jackowi Bogusławskiemu za tak cenną inicjatywę, dzięki której dostrzeżone zostało zadanie gminy polegające na prowadzeniu i utrzymaniu schroniska dla bezdomnych zwierząt. – Tym samym doceniona została też praca wolontariuszy w schronisku, którzy poświęcają swój czas na bezinteresowną pomoc na rzecz zwierząt. Mam też nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia rozpropagują działalność schroniska i nasi mali czworonożni przyjaciele będą mogli znaleźć swój dom.

Back To Top
Skip to content