skip to Main Content

W podziękowaniu dla WTZ „Promyk”

Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” obchodziły 20-lecie swojej działalności. 29 września br.  w Sali Widowiskowej w Konarzewie odbyła się jubileuszowa uroczystość, w którym naszą gminę reprezentowali burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam oraz sołtys Otusza Romuald Kubiak.  

Stowarzyszenie „Promyk” powstało w 2000 roku z inicjatywy rodziców. Zostało powołane, by nieść pomoc i wsparcie osobom z niepełnosprawnościami. W Otuszu, w 2014 roku, „Promyk” znalazł przyjazne miejsce do swojej działalności; powstały tam Warsztaty Terapii Zajęciowej, które służą osobom z niepełnosprawnością, zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Obok wychowanków i uczestników WTZ, na uroczystość w Konarzewie przybyli przedstawiciele samorządu terytorialnego, zaprzyjaźnionych warsztatów terapii zajęciowych z powiatu poznańskiego oraz instytucji związanych z pomocą społeczną. Była okazja, aby wyrazić słowa uznania i szacunku dla pracowników „Promyka” za całokształt działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, a osobom i instytucjom wpierającym WTZ na przestrzeni ostatnich dwóch dekad wręczono statuetki „Motyli”.

Burmistrz Paweł Adam w liście gratulacyjnym przekazanym na ręce kierownika WTZ „Promyk” Bogdana Maćkowiaka wyraził słowa uznania wobec działań, jakie każdego dnia podejmują pracownicy „Promyka”. Życzył pomyślności, wytrwałości i determinacji w realizowaniu kolejnych zadań. Miasto i Gmina Buk dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej ufundował voucher do Kina „Wielkopolanin” w Buku na 186 miejsc (kino na wyłączność).

Uroczystość uświetnił występ Moniki Kuszyńskiej, piosenkarki i autorki tekstów, byłej wokalistki zespołu Variux Manx, prowadzącej również działalność charytatywną na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Nie zabrakło także wspólnie wykonanego utworu z uczestnikami warsztatów.

 

 

Back To Top
Skip to content