skip to Main Content

Selekciaki – misja ratunkowa

Salę Miejską w Buku opanowali dzisiaj Selekciaki, czyli misja ratunkowa SELEKTU, która uczyła najmłodszych segregacji odpadów komunalnych.

Z inicjatywy Związku Międzygminnego „Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” z siedzibą w Czempiniu odbyły się spektakle z zakresu edukacji ekologicznej dla uczniów klas pierwszych i drugich ze szkół podstawowych z naszej gminy.

Podczas przedstawienia, w wykonaniu teatru lalek „Pracownia za Piecem” z Poznania, sceny tematyczne przeplatane były interaktywnymi działaniami z dziećmi. Uczniowie byli nie tylko biernymi widzami, ale też aktywnymi uczestnikami. Mogli dowiedzieć się jakie są właściwe nawyki ochrony środowiska naturalnego poprzez wyrzucanie śmieci do odpowiednich pojemników oraz poznali znaczenie takich pojęć jak segregacja, surowce wtórne, recykling.

Spektakle spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, a one same wykazały się wiedzą i poczuciem świadomości odnośnie właściwej segregacji odpadów, których mogliby im pozazdrościć niejedni dorośli. Przedstawienia ekologiczne potwierdziły, iż nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze rezultaty wśród najmłodszych. Dzieci spędziły miło czas świetnie się przy tym bawiąc, śmiejąc i ucząc.

Back To Top
Skip to content