skip to Main Content

Nowy plac zabaw przy ul. Kwiatowej

Place zabaw to wspaniałe krainy dla najmłodszych, które właśnie im i ich rówieśnikom mają służyć do zabawy i relaksu. Pod koniec kwietnia zaprosiliśmy najmłodszych mieszkańców do nowego placu zabaw w Parku Sokoła w Buku, a dwa miesiące później – na statek piracki na plaży w Niepruszewie. Teraz nowy plac zabaw powstał w Wielkiej Wsi przy ul. Kwiatowej, zaś plac zabaw w Szewcach został doposażony o nowe urządzenia.

Nowy plac zabaw w Wielkiej Wsi powstał za pałacykiem, w otoczeniu urokliwej zieleni. – Nowa lokalizacja placu zabaw przy ul. Kwiatowej zastąpiła tę przy rozebranym placu zabaw przy ul. Różanej, ale i tak już wcześniej mieliśmy plany, aby to miejsce było przeznaczone dla najmłodszych. Tym bardziej, że teren za pałacykiem od lat konsekwentnie porządkujemy, a jak zapewne wielu jeszcze pamięta, strach było się poruszać w tej lokalizacji – dziś to miejsce rokuje na przyjazne mieszkańcom – stwierdza burmistrz MiG Buk Paweł Adam.

Na placu zabaw została zainstalowana pierwsza tyrolka w gminie, która cieszy najmłodszych mieszkańców; choć po minach rodziców widać, że i oni chętnie by spróbowali swoich sił. Nie tylko tyrolka zachęca do zabawy – też inne urządzenia, takie jak bocianie gniazdu, bujak krokodyl czy fotel obrotowy. Inwestycja została sfinansowana z budżetu gminy, kosztowała 139.998,60 zł.

Nowe urządzenia, takie jak bocianie gniazdo, karuzela i równoważnia ważka są zamontowane na placu zabaw w Szewcach. Kto jeszcze nie był, szybko musi nadrobić zaległości. Koszt zadania, finansowanego z budżetu gminy, wyniósł 23.217,48 zł.

Zachęcamy dzieci do wspólnego i kreatywnego spędzania czasu w naszych gminnych placach zabaw. Tym bardziej, że to nie koniec prezentów dla najmłodszych. Jak mówi burmistrz Paweł Adam gmina złożyła wnioski o dofinansowania na doposażenie (dwie tyrolki podwójne oraz nawierzchnia bezpieczna) placów zabaw w Dobieżynie i Niepruszewie, też na nowy plac Wielkiej Wsi przy ul. Folwarcznej. Czekamy na rozstrzygnięcia naborów. Trzymajcie kciuki!

Back To Top
Skip to content