skip to Main Content

Drużyna z Buku najlepsza

Seniorki z Domu Dziennego Pobytu „Pogodna Jesień” zdobyły pierwsze miejsce i puchar starosty poznańskiego. Nagrody zostały przyznane podczas XIX Festynu Integracyjnego „Barierom Stop”, który odbył się w środę, 6 września na terenie Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Tegoroczna edycja festynu przebiegała pod energetycznym, hiszpańskim hasłem „Ole!”.

Nasze seniorki w składzie Irena Jesmanowicz, Bożena Juchacz i Grażyna Kowalska pod kierunkiem instruktorki plastycznej Ewy Fiksińskiej zdobyły I miejsce za pracę plastyczną w konkursie „Leśny surrealizm”. Drużyna z Buku: Krystyna Adamska, Barbara Dominiczak, Anna Judek, Stanisława Trojanek i Pelagia Wieczorek uzyskała największa liczbą punktów we wszystkich przeprowadzonych podczas festynu konkurencjach.

W imprezie „Barierom Stop” wzięły udział placówki z terenu powiatu poznańskiego i województwa wielkopolskiego, między innymi warsztaty terapii zajęciowej, zespoły dziennych domów pomocy, domy pomocy społecznej. Nasza gminę reprezentowały kierownik i z-ca Ośrodka Pomocy Społecznej: Agnieszka Słaby i Marietta Jurgas.

W Lisówkach była rywalizacja, dobra atmosfera, mnóstwo radości a także piękna, słoneczna pogoda. Wielu uczestników strojem nawiązywało do kultury latynoskiej. Wśród rekwizytów można było zauważyć podobizny byczka i pomidory. Nie zabrakło pokazu tańca flamenco w wykonaniu Martyny Szymkiewicz-Sikorskiej oraz piosenkarki i autorki tekstów Monika Lewczuk.

Back To Top
Skip to content