skip to Main Content

Nowe oddziały w Przedszkolu „Złoty Kogucik” w Niepruszewie

W związku z rozwojem Przedszkola „Złoty Kogucik” w Niepruszewie, jego budynek został rozbudowany o kolejne dwa oddziały z dodatkową szatnią. Obecnie do placówki może uczęszczać 175 dzieci.

W dn. 31.08.br burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam wraz z inwestorami – Remigiuszem Steinem i Romanem Antczak reprezentującymi organ prowadzący przedszkola, zwizytował nowe oddziały.

– Inicjatywa rozbudowy przedszkola pojawiła się w odpowiedzi na liczne zapytania rodziców z okolicznych sołectw, a także z innych gmin – mówi Katarzyna Gruszecka, dyrektor Przedszkola „Złoty Kogucik” w Niepruszewie:.

Dzięki rozbudowie, placówka dysponuje teraz dwiema nowymi salami z zapleczem sanitarnym, z nowym wyposażeniem meblowym, między innymi stoliczki i krzesełka dopasowane do wzrostu dzieci, regały na książki, zabawki, inne pomoce dydaktyczne oraz dywan, tablice korkowe na prace dzieci, dekoracje, ekran multimedialny.

Publiczne przedszkole „Złoty Kogucik” w Niepruszewie należy do prywatnej spółki i działa od wrześniu 2021 roku. Placówka dysponuje powierzchnią 500 m², obecnie siedmioma oddziałami; w każdej grupie jest 25 dzieci, którymi opiekuje się nauczyciel i pomoc nauczyciela. Przedszkole zapewnia pomoc psychologiczno-pedagogiczną, w ramach której odbywają się zajęcia terapeutyczne, rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne i logopedyczne. Może się też pochwalić ogrodem przedszkolnym z bezpiecznym placem zabaw. Dodatkowo, na jego terenie usytuowane są ogródku warzywne dla każdej z grup, o które dbają przedszkolaki.

Na nowy rok przedszkolny „Złoty Kogucik” dysponuje jeszcze wolnymi miejscami.

Back To Top
Skip to content