skip to Main Content

Zawody Enea IRONMAN 70.3 przez gminę Buk

Triathlonowe trasy zawodów Enea IRONMAN 70.3 Poznań, które odbędą się 3 września (niedziela), częściowo przebiegać będą przez gminę Buk. Organizatorzy przewidują, że w sportowej rywalizacji (w pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu) weźmie udział około 1000 uczestników. Przez naszą gminę przebiegać będzie trasa kolarzy.

UWAGA! WYSTĄPIĄ UTRUDNIENIA W RUCHU!
Tego dnia, w godzinach od 9:00 do około 14.00 organizator wyłączy z ruchu odcinki drogi:
• od granicy z gminą Dopiewo, wiodąc DW nr 307 – przez Niepruszewo i Wygodę do wysokości stacji Orlen, gdzie trasa odbija w DW nr 306 i dalej;
• DW nr 306 – ul. św. Rocha, ul. Wielkowiejska do centrum miasta, następnie ul. Bohaterów Bukowskich przez Wielką Wieś do granicy powiatu poznańskiego w stronę gminy Duszniki.
! Na trasie zostaną utworzone śluzy:
– w Buku na ul. Smugi i na ul. Ogrodowej
– w Niepruszewie na drodze 307 na skrzyżowaniach ulic: Akacjowa/Starowiejska oraz Leśna/Jodłowa

Przepraszamy za planowane utrudnienia i liczymy na zrozumienie mieszkańców, w szczególności tych mieszkających przy trasie wyścigu.

W pobliżu stadionu KS Patria Buk, po obu stronach jezdni zostaną przygotowane dwa punkty żywieniowe dla kolarzy. Także zorganizowana zostanie strefa kibica, którą będą wspierać wolontariusze – grupa młodzieży z naszej gminy, a także pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji. Druhowie strażacy zapewnią bezpieczeństwo na wszystkich etapach trasy przebiegającej przez naszą gminę.

Informacje o wyścigu na stronie organizatora:
https://www.ironmanpoznan.com.pl/pl/wydarzenia/enea-ironman-703-poznan

 

Back To Top
Skip to content