skip to Main Content

Organizacja Ruchu podczas Dni Gminy Buk

Drodzy Mieszkańcy,

w związku z wydarzeniami „Dni Gminy Buk”, przekazujemy Państwu kilka ważnych informacji dotyczących organizacji ruchu w najbliższej okolicy Stadionu Miejskiego.

  1. Na czas trwania wszystkich wydarzeń, począwszy od piątkowego popołudnia będą udostępnione strefy parkowania w obrębie ul. Sportowej, Szkolnej, Dobieżyńskiej (Bukowianka) oraz przy ul. Otuskiej. Na załączonej mapce zostały wskazane dokładne lokalizacje tych miejsc parkingowych. Przypominamy, że w pełni funkcjonalny parking jest do dyspozycji przy ul. Wielkowiejskiej – parking buforowy za Salą Miejską.
  2. W dniach 16-18 czerwca na ul. Sportowej ruch będzie się odbywał jednokierunkowo.
  3. Na ul. Basztowej zostanie ustawiony znak C-2 „nakaz jazdy w prawo”, który będzie nakazywał kierunek jazdy.
  4. W sobotę i niedzielę będzie uruchomiona bezpłatna komunikacja gminna na trasach Buk – Stadion – Dobra oraz Buk – Stadion – Kalwy oraz Dobra – Buk – Stadion, Kalwy – Buk – Stadion. Na ul. Sportowej w okolicy wejścia na cmentarz zostanie ustawiony tymczasowy przystanek autobusowy.

Rozkład jazdy bezpłatnej komunikacji gminnej w dniu 17 czerwca br.:

781-Dobra-Buk Stadion
781-Stadion-Dobra
782-Kalwy-Stadion
782-Stadion-Kalwy

Rozkład jazdy bezpłatnej komunikacji gminnej w dniu 18 czerwca br.:

781-Stadion-Dobra
782-Stadion-Kalwy
781-Dobra-Stadion
782-Kalwy-Stadion

Jeśli to możliwe, uprzejmie prosimy o ograniczenie użytkowania samochodów do niezbędnego minimum, gdyż spodziewane natężenie i zatłoczenie w ruchu drogowym może nieść ze sobą niedogodności w komunikacji. Jednocześnie prosimy mieszkańców ul. Sportowej, aby w miarę możliwości pozostawili pojazdy na swoich posesjach.

Informacje dotyczące obchodów Dni Gminy Buk będą udzielane na stoisku „Punkt Informacyjny Miasta i Gminy Buk” zlokalizowanym na terenie Stadionu Miejskiego.

Mapa organizacji ruchu i parkingów:

Back To Top
Skip to content