skip to Main Content

OSiR: kolejne remonty

Pod koniec ubiegłego roku w hali sportowej OSiR w Buku zakończono inwestycje w ramach programu „Szatnia na medal” – wyremontowano i zmodernizowano salę konferencyjną, łazienkę, pomieszczenia klubowe i socjalne oraz magazyny. W 2023 rok ciąg dalszy remontów – obecnie trwa modernizacja pokoju sędziowskiego i jego zaplecza sanitarnego. Tym samym przestrzenie są nie tylko remontowane, ale będą też bardziej funkcjonalne i nowoczesne.

Największy zakres prac remontowych skupił się na piętrze części socjalnej hali sportowej – przeprowadzony został całkowity remont balkonu/korytarza oraz środkowej klatki schodowej. – Zakres prac jest bardzo szeroki i obejmuje skucie płytek, odtworzenie posadzki, położenie wykładziny PCV, wymianę płyt sufitu podwieszanego i oświetlenia na LED wraz z modernizacją. Na klatce schodowej planujemy zainstalować nowoczesne przeszklenia wraz z balustradami ze stali nierdzewnej. Większość prac wykonywanych jest przy pomocy pracowników OSiR, co pozwala uniknąć bardzo wysokich marży firm budowlanych, tym samym możemy też zwiększać zakres robót – mówi Tomasz Knij, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Buku.

Dalsze prace remontowe są ściśle związane z modernizacją obiektu dostosowanych do przepisów przeciwpożarowych na piętrze, a w ramach obudowy klatki schodowej będą montowane nowoczesne przeszklone drzwi przeciwpożarowe.

Przed OSiR jeszcze dużo pracy i wyzwań w niełatwych finansowo czasach, bo należy pamiętać, że Ośrodek Sportu i Rekreacji w Buku to nie tylko hala sportowa, ale też sześć innych lokalizacji na terenie gminy, które na bieżąco wymagają modernizacji.

Gmina po raz kolejny złożyła wniosek aplikacyjny do programu „Szatnia na medal”. W tym roku staramy się o dofinansowanie na modernizację istniejących pomieszczeń zaplecza boisk sportowych w Niepruszewie.

Back To Top
Skip to content