skip to Main Content

Wielka hojność na bukowskim finale

W niedzielę 29 stycznia br. po raz 31 zagrała w Polsce i na całym świecie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Również mieszkańcy gminy Buk licznie stawili się w hali OSiR, aby pomóc finansowo w wyposażeniu szpitali w urządzenia pozwalające przyspieszyć diagnostykę zakażeń sepsą, co umożliwi lepszą terapię tej choroby przez szybsze wdrożenie skutecznego leczenia antybiotykami.

Już w piątek wieczorem Sala Miejska zapełniła się młodymi ludźmi, którzy zdecydowali się, aby poświęć pierwszą niedzielę zimowych ferii i zbierać pieniądze dla potrzebujących na rzecz WOŚP. Na zaproszenie bukowskiego sztabu Orkiestry około 120 wolontariuszy spotkało się, aby odebrać puszki i identyfikatory.

Wielki bukowski finał rozpoczął się w niedzielę o godz. 14:00. Wszystkich przybyłych powitali prowadzący szef sztabu druh Dariusz Sokołowski oraz druhny: Jolanta Wójcińska, Bogna Phutkaradze z najmłodszą wolontariuszką 4-miesięczną Anastasią. Zaprosili oni na występy, licytacje i inne atrakcje towarzyszące.

Na to wyjątkowe wydarzenie przygotowano wiele atrakcji i rozrywek, a artyści za swoje występy nie pobrali honorariów. Dla dzieci były zabawy na dmuchańcach, malowanie twarzy, plecenie kolorowych warkoczyków i konkurs plastyczny. Każdy mógł też kupić kawę, herbatę, smaczne ciasta przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz grochówkę i zupę pomidorową, które zostały zapewnione przez harcerzy. Można było też wejść do łodzi ratunkowej Ochotniczej Straży Pożarnej z Niepruszewa oraz uczestniczyć w pokazach udzielania pierwszej pomocy przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Buku. Ciekawą i pożyteczną inicjatywą podczas finału było zapisywanie chętnych do bycia Dawcą Szpiku przez Fundację DKMS.

Jedną z atrakcji była też możliwość obejrzenia i przejażdżki starymi samochodami: Trabantem, Fiatami 126p oraz Polonezem. Zainteresowanie takimi pojazdami było pasją młodego, wieloletniego wolontariusza śp. Mikołaja Andraszyka. Jego rodzice postanowili, aby też w tym roku samochody Mikołaja pomagały zebrać pieniądze dla WOŚP.

Przez cały czas trwania imprezy najwięcej wydarzeń odbywało się na scenie. Można było obejrzeć występy dzieci z przedszkoli: Pluszak i im. Krasnala Hałabały, ze szkół podstawowych z Buku, Dobieżyna i Niepruszewa oraz ze Szkoły Tańca Romy Jakubowskiej. Pokazy taneczne przedstawiły też dzieci z grup tańca Aleksandry Najdek i Agnieszki Wojciechowskiej, a piękny śpiew zaprezentowały młode solistki: Wiktoria Niklewska, Tosia Tylkowska, Paula Konieczna, Gabriela Niespodziana, Agata Pierzak, Anna Tchorzewska i Gabriela Rychlik. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się też pokazy gry na perkusji Franciszka Wilczka, Jana Dudy i Jana Szurkowskiego. Na scenie nie zabrakło również Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Buku, która zaprezentowała znane i lubiane utwory. Wszyscy zgromadzeni podziwiali występ taneczny pań z grupy Fitness Buk Patrycji Klann. Dzieci zgromadził przed sceną wysęp bukowskiego iluzjonisty Michaela Allena, który bardzo zabawnie pokazywał magiczne sztuczki. Wielkie brawa zebrała znana i lubiana Opalenicka Grupa Wokalna pod przewodnictwem Leszka Górki. Dziewczyny „dały czadu” śpiewając znane polskie i zagraniczne przeboje.

Między występami odbywały się licytacje, w których można było wygrać wiele interesujących nagród: złote i srebrne serduszka Wielkiej Orkiestry, możliwość zostania bohaterem książki o przygodach braci Bielawskich – twórców roweru retro Kosynier, piłkę z podpisami piłkarzy „Lecha”, piłeczkę tenisową z podpisem Igi Światek, koszulki z podpisami bukowskich szczypiornistek: Oli Hybkiej i Darii Szynkaruk, oraz wiele innych. Wiele aukcji dla Orkiestry Dętej OSP wystawionych jest również jeszcze w serwisie Allegro i tam jeszcze przez kilka dni można licytować ciekawe nagrody.

Bardzo atrakcyjny fant na licytację dla WOŚP na Allegro wystawił Burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam. Podarował on voucher na lot balonem dla dwóch osób podczas Dni Gminy Buk w dn.18 czerwca br. Aukcja jest dostępna do 5 lutego br. w serwisie Allegro i będzie ciekawą wycieczką nad naszym miastem w pięknym, czerwcowym dniu.

Podczas całego Wielkiego Finału prowadzona była loteria fantowa, zaś na zakończenie spotkania odbyło się losowanie głównych nagród: telewizora, laptopa i roweru. Po ekscytującym losowaniu licznie zgromadzeni w hali bukowianie wyszli na zewnątrz, aby przez odpalenie rac i zimnych ogni wyrazić swoją jedność i chęć pomocy innym ludziom.

Punkt stacjonarny w hali OSiR podał na zakończenie spotkania zebraną kwotę: 120.969,46 zł. Organizatorzy spodziewają się kolejnego rekordu. Bukowianie kolejny raz pokazali swoją hojność, dobre i szczere serca.
Głównymi organizatorami finału był Ośrodek ZHP Buk przy wsparciu urzędu Miasta i Gminy Buk, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Biblioteki Publicznej i Kina Wielkopolanin.

Back To Top
Skip to content