skip to Main Content

„Szatnia na Medal”: zakończono adaptację pomieszczeń OSiR

Zakończyła się całkowita przebudowa pomieszczeń znajdujących się na piętrze hali sportowej OSiR. Inwestycja została zrealizowana przy udziale dofinansowania oraz ze środków własnych gminy; wartość zadania wyniosła 203.688 zł.

Na zadanie „Adaptacja istniejących pomieszczeń budynku hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji do potrzeb szatniowo-sanitarnych” gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 99.980 zł z samorządu województwa wielkopolskiego w ramach piątej edycji Programu „Szatnia na Medal”. – Począwszy od 2019 roku OSiR z powodzeniem korzysta ze środków zewnętrznych, przeznaczanych na modernizację zaplecza obiektów sportowych. Obecnie bukowski OSiR już po raz kolejny jest beneficjentem „Szatni na Medal”; łącznie w ramach dotychczasowych naborów gmina pozyskała blisko 320.000 zł. Wyremontowane przy udziale tych środków zaplecze podnosi jakość nie tylko samej bazy materialnej OSiR-u, ale także poprawia warunki organizacji wydarzeń sportowych, kulturalnych i masowych odbywających się w obiekcie – mówi burmistrz MiG Buk Paweł Adam.

W ramach zakończonej inwestycji układ wszystkich wyremontowanych pomieszczeń został całkowicie zmieniony. Przebudowie uległy przestrzenie po zlikwidowanej saunie, dokonano wyburzenia ścian łącząc pomieszczenia magazynowe wraz z korytarzem w jedną dużą funkcjonalną przestrzeń. W rezultacie remontu powstały pomieszczenia szatniowe i sanitarne, a przy sali od podstaw została wybudowana łazienka. Jedno z pomieszczeń szatniowych zostało wyposażone w projektor wraz z ekranem, dzięki któremu na bieżąco jest możliwość omawiania strategii rozgrywek sportowych.

Zadanie „Adaptacja istniejących pomieszczeń budynku hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji do potrzeb szatniowo-sanitarnych” jest też jednym z wielu etapów przystosowywania obiektu OSiR do aktualnych przepisów przeciwpożarowych.

Back To Top
Skip to content