skip to Main Content

Biała Sobota w gminie Buk

Podczas Białej Soboty zorganizowanej w dn. 22 października br., w godzinach od 9 do 15, mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji kardiologa, psychologa klinicznego, pielęgniarki, wziąć udział w warsztatach z terapeutą zajęciowym. Przebadanych zostało 81 osób wraz z dziećmi, w tym 31 wykonało badanie poziomu glukozy we krwi.

Na Białą Sobotę do Dziennego Domu Opieki Medycznej przy ulicy Przykop 4 w Buku zaprosił burmistrz MiG Buk wraz z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Wolontariuszy Opieki Paliatywnej „Hospicjum Domowe”.

Akcja spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców, szczególnie w godzinach południowych, kiedy jak było widać po zrobieniu zakupów przyszedł czas na wizytę u specjalisty. Nie było ograniczeń wiekowych i z konsultacji skorzystali młodsi i starsi, też dzieci, które przyprowadzali rodzice i kierowali najczęściej do gabinetu fizjoterapeuty. Najwięcej wizyt było u kardiologa i właśnie u fizjoterapeuty, ale i do pozostałych specjalistów nie brakowało chętnych. Uczestnicy warsztatów z terapeutą zajęciowym pracowali z dyniami, które mieli za zadanie pomalować na kolor pomarańczowy i które po zakończeniu zajęć dostali w prezencie.

Niestety nie można było skorzystać z zapowiedzianej konsultacji dietetyczki, co będzie można nadrobić podczas kolejnej Białej Soboty w DDOM. W terminie do świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy gminy będą mogli wziąć udział w kolejnej tak bardzo potrzebnej akcji, jaką są bezpłatne porady specjalistów.

Dziękujemy wszystkim lekarzom oraz pracownikom służby zdrowia za możliwość skorzystania z konsultacji medycznych i wykonania badań.

Back To Top
Skip to content