skip to Main Content

Informacja w sprawie realizacji szczepień przypominających przeciw COVID-19 w Narodowym Programie Szczepień

Przypominamy, że w każdy czwartek w godzinach od 15.00 do 17.00 w Branżowej Szkole I Stopnia w Buku ul. Dworcowa 44 czynny jest punkt szczepień. Szczepienia odbywają się bez konieczności rejestracji.

Od dnia 16 września 2022 r. w punktach szczepień są dostępne szczepionki mRNA o zaktualizowanym składzie dla wariantu Omikron – stosowane wyłącznie w realizacji szczepień przypominających.

Szczepienia drugą dawką przypominającą będą wykonywane szczepionką o zaktualizowanym składzie dla wariantu Omikron.

Możliwość stosowania szczepionek o zaktualizowanym składzie dla wariantu Omikron w przypadku podania pierwszej dawki przypominającej jest uzależniona od dostępności do szczepionki w punkcie szczepień.

Szczepionki te mogą być stosowane jako dawki przypominające u osób które ukończyły 12 r.ż. z zachowaniem co najmniej 3 miesięcznego odstępu od szczepienia podstawowego lub podania dawki przypominającej.

Uwaga! Szczepienia drugą dawką przypominającą zaleca się dla wszystkich osób, które ukończyły 12 r.ż. i otrzymały co najmniej przed trzema miesiącami pierwszą dawkę przypominającą.

UWAGA! Ulega skróceniu z 4 miesięcy do 3 miesięcy dotychczas wymagany minimalny odstęp podania drugiej dawki przypominającej od pierwszej dawki przypominającej.

Dostępne szczepionki dla wariantu omikron:
Spikevax Bivalent Original/Omikron BA.1.( Moderna) w pełnej dawce 0,5 ml
Corminaty Original/Omicron BA.1.( Pfizer-BioNTech) w pełnej dawce 0,3 ml

Back To Top
Skip to content