skip to Main Content

Jezioro Niepruszewskie: pospolite ruszenie motorowodniaków 

Już kolejny dzień jest prowadzona akcja dotlenienia Jeziora Niepruszewskiego. Wczoraj do akcji wkroczyli motorowodniacy, którzy pospolitym ruszeniem ze swoimi łodziami motorowymi i skuterami stawili się nad jezioro. Skutery wodne najlepiej sprawdzają się przy natlenianiu wody, szczególnie w płytkich zbiornikach i bardzo dobrze napowietrzają wodę, minimalizując jednocześnie ryzyko podniesienia mułu z dna.

Motorowodniacy po odprawie sztabu kryzysowego wystartowali kilkanaście minut po godzinie 12 i działali do zmierzchu. Zgodnie z wytycznymi spółki Wody Polskie, która jest właścicielem jeziora, sprzęt mógł pływać dopiero od głębokości 4 metrów. Łodzie i skutery były puszczane etapami, ostrożnie, pod kontrolą i były kierowane przede wszystkim na środek jeziora.

Na tym etapie prowadzonych działań można powiedzieć, że sytuacja w Jeziorze Niepruszewskim się ustabilizowała, poziom natlenienia wody jest już zdecydowanie lepszy i nie odnotowujemy nowych śnięć ryb w jeziorze. Poprawa nastąpiła też ze względu na obniżenie się temperatury powietrza, a przez to także temperatury wody w akwenie. Jednak przed nami kolejne upalne dni…

fot. Młodzieżowa Szkółka Wędkarska Buk

Back To Top
Skip to content