skip to Main Content

Racjonalne gospodarowanie wodą podczas upałów

Drodzy Mieszkańcy,
niestety podczas upału odnotowujemy na terenie naszej gminy, na wszystkich stacjach uzdatniania wody, rekordowe zużycie i znaczny spadek poziomu lustra wody w studniach. Na terenie gminy w tej chwili występują miejsca o bardzo słabym ciśnieniu bądź braku wody. Zgodnie z prognozami, fala upałów ma utrzymywać się przez najbliższe dni.
 
Apeluję o zdroworozsądkowe i racjonalne gospodarowanie wodą. Przy tak intensywnych i długo utrzymujących się upałach, proszę aby woda służyła tylko i wyłącznie do zaspokajania najpilniejszych życiowych potrzeb.
Proszę więc, aby odstąpić od zamiaru wykorzystywania wody do celów rekreacyjnych, tj. napełniania basenów, czy podlewania trawników. Bardzo proszę o wzajemną współodpowiedzialność.
 
Jednocześnie przepraszam Mieszkańców, który znaleźli się w trudnej sytuacji z uwagi na czasowe przerwy w dostawie wody. Zapewniam, że pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Buku robią wszystko, co w ich mocy, aby zminimalizować Państwu wszelkie niedogodności związane z jej niedoborami.
 
Burmistrz Miasta i Gminy Buk
Paweł Adam
Back To Top
Skip to content