skip to Main Content

Koronawirus – nowe obostrzenia od 15 grudnia

Drodzy Mieszkańcy!

W związku z coraz większą liczbą zakażeń i zgonów w kraju, a także nowym wariantem koronawirusa, od 15 grudnia obowiązują nowe, bardziej radykalne obostrzenia.

Obostrzenia od 15 grudnia:

> obniżenie limitów z 50 proc. do 30 proc. w restauracjach, barach, kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych (zwiększenie tego limitu może nastąpić tylko dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19);

> zakaz konsumpcji w kinach;

> zamknięte kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia. Wyjątkiem będzie Sylwester. Tej nocy imprezy będą mogły odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym – max. 100 osób (limit nie dotyczy osób, które posiadają certyfikat COVID-19);

> ograniczenie limitu w transporcie zbiorowym do 75 proc.;

> obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 (bez względu na posiadany certyfikat covidowy);

> wszystkie osoby przylatujące spoza strefy Schengen muszą wykonać test na COVID-19 (nie wcześniej niż 24 godziny przed przylotem; test PCR lub antygentowy).

Nauka zdalna od 20 grudnia do 9 stycznia

Wprowadza się naukę zdalną w szkołach podstawowych i średnich od dn. 20 grudnia 2021 r. do dn. 9 stycznia 2022 r. Nauka zdalna w okresie świąteczno-noworocznym nie dotyczy przedszkoli i żłobków.

Pamiętajmy o zachowaniu:

dystansu społecznego,

stosowaniu dezynfekcji,

noszeniu maseczki w pomieszczeniach.

Zachęcamy do szczepień przeciw COVID-19, bo dotychczas jest to najbardziej skuteczna metoda walki z koronawirusem – pozwala uniknąć zachorowania na COVID-19 lub łagodnie przejść koronawirusa.

Szczepienia wykonywane są w Branżowej Szkole I stopnia w Buku:

w każdy poniedziałek (w godz. 16-20), w każdą środę (w godz. 15-19) i czwartek (w godz. 12-18).

Zachęcamy wszystkich do szczepienia!

Dbajmy o siebie oraz o innych!

Back To Top
Skip to content