skip to Main Content

Odeszła Elżbieta Batura, Radna MiG Buk

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”
Jan Twardowski

Z głębokim żalem i ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Śp. Elżbiety Batury, Przewodniczącej Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Spraw Socjalnych Rady Miasta i Gminy Buk w latach 2010-2021.

Śp. Elżbieta Batura była inicjatorką wielu przedsięwzięć w zakresie ochrony środowiska, ekologii i promowania zdrowego trybu życia. Będąc doskonałym pedagogiem i nauczycielem biologii z pasją angażowała w te działania swoich wychowanków, za co została doceniona przyznanym przez samorząd w 2004 r. tytułem „Dla dobra gminy Buk”.

Doświadczenia zawodowe oraz społeczne zaangażowanie łączyła z powodzeniem w sprawowaniu mandatu radnej. Do prac Rady Miasta i Gminy wnosiła profesjonalizm, odpowiedzialność oraz pełne zaangażowanie, którymi zasłużyła na zaufanie oraz powszechny szacunek mieszkańców. Zawsze całym sercem była oddana sprawom gminy. Swoją pracowitością, skromnością i optymizmem pozostaje dla nas niedoścignionym wzorem do naśladowania. Będzie nam brakowało jej wyważonych i rzeczowych spostrzeżeń oraz wielkiej życzliwości, jaką nas obdarowywała.

 

Rodzinie i Bliskim Zmarłej składamy głębokie wyrazy współczucia.

Paweł Adam

Burmistrz Miasta i Gminy Buk

wraz z pracownikami Urzędu

Msza żałobna odprawiona zostanie w czwartek, 28.10.2021 o godzinie 11 w kaplicy na cmentarzu Zmartwychwstania Pańskiego w Buku. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się bezpośrednio po mszy św. na miejscowym cmentarzu.

Back To Top
Skip to content