skip to Main Content

20-lecia istnienia Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”

W podziękowaniu dla Stowarzyszenia „Promyk

10 września, w sali widowiskowej CRK w Konarzewie odbył się jubileusz 20-lecia istnienia Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”. Była to wyjątkowa okazja, aby wyrazić słowa uznania i szacunku dla Prezesa Stowarzyszenia Bogdana Maćkowiaka i pracowników „Promyka” za całokształt wspaniałej działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

W uroczystościach udział wzięli m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam oraz Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Buk Piotr Goroński. Jak mówił gospodarz naszej gminy: – Pragnę złożyć najserdeczniejsze słowa uznania i szacunku pod adresem pracowników Stowarzyszenia „Promyk”, którzy zostawiają w swojej niełatwej pracy cząstkę siebie, swojej wrażliwości i wiedzy; sprawiając, że na twarzach podopiecznych WTZ, każdego dnia, pojawia się upragniony uśmiech.

Stowarzyszenie „Promyk” powstało w 2000 roku z inicjatywy rodziców. Zostało powołane, by nieść pomoc i wsparcie osobom z niepełnosprawnościami. Jego siedzibą jest gmina Komorniki, ale swym działaniem obejmuje również sąsiednie gminy: Buk, Dopiewo, Mosina, Luboń, Puszczykowo, Stęszew.

W Otuszu, w 2014 roku, „Promyk” znalazł przyjazne miejsce do swojej działalności; powstały tam Warsztaty Terapii Zajęciowej. Obecnie WTZ w Konarzewie i Otuszu są największymi placówkami tego typu w powiecie poznańskim i jednymi z największych w województwie wielkopolskim. Służą osobom z niepełnosprawnością, zagrożonym wykluczeniem społecznym. W obu WZT rehabilitowane i edukowane są obecnie 84 osoby z licznymi niepełnosprawnościami z terenu sześciu gmin.

Podczas piątkowej uroczystości przedstawiciele samorządu lokalnego otrzymali grafiki wykonane przez podopiecznych Stowarzyszenia „Promyk”. Grafika „Anioł”, którą odebrał burmistrz Pawła Adam znajdzie swoje miejsce w pomieszczeniach magistratu przy ul. Ratuszowej.

 

Back To Top
Skip to content