skip to Main Content

Piknik dla seniorów

Z inicjatywy Ośrodka Pomocy Społecznej i Domu Dziennego Pobytu „Pogodnej Jesieni” w Buku w środę 17 czerwca późnym popołudniem odbył się piknik dla seniorów. Jego uczestnicy zostali zaproszeni do Żarnowca, gdzie mieli okazję spotkać się po dłuższym okresie, kiedy to na przeszkodzie w kontaktach stanęły im ograniczenia związane z COVID-em. Przyjechało około 70 seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Pogodna Jesień”, Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej PROMESSA z Grodziska Wielkopolskiego i Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów z Opalenicy.

Jak widać na zdjęciach, uczestnicy spotkania dobrze się bawili przy muzyce, którą zapewniał Piotr Goroński, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Buk, który jest znany nie tylko z działalności samorządowej, ale też ze swoich muzycznych talentów (gra na różnych instrumentach muzycznych, jest członkiem Zespołu Kameralnego „Amici Canti”). Było więc nie tylko coś dla ducha, ale też ciała – catering zapewniony przez organizatorów. I obowiązkowy spacerek – do pobliskiego źródełka.  Seniorom został zaproponowany też przejazd dorożkami, co jest niemałą atrakcją dla każdego, niezależnie od wieku.

Zaproszonym gościom towarzyszyli przedstawiciele urzędu na czele z burmistrzem Miasta i Gminy Buk Pawłem Adamem, dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Buku Agnieszką Skałecką, dyrektorem Biblioteki i Kina Buk Hubertem Wejmannem.

Już tradycyjnie, do czego pomału się przyzwyczajamy, nawet na imprezach plenerowych muszą być zabezpieczone środki do dezynfekcji, które już tradycyjnie dostarczył sponsor DDP „Pogodna Jesień” – Aleksandra Dobrzyńska (Prontech).

 

Back To Top
Skip to content