skip to Main Content

25-lecie patrona Szkoły Podstawowej w Szewcach

Dziś mija 25 lat, kiedy szkoła w Szewcach przyjęła za Patrona Doktora Lecha Siudę.
Z powodu trwającej epidemii zrezygnowano z tradycyjnych obchodów. Jednak zapraszamy do obejrzenia przygotowanej przez uczniów na ten dzień twórczości: spszewce.edupage.org.

Życzenia dla Dyrekcji, Rady Pedagogicznej, Uczniów i Rodziców:

Szanowni Państwo,
w tym wyjątkowym dniu 25-lecia nadania imienia dr. Lecha Siudy Szkole Podstawowej w Szewcach mam wielką przyjemność złożyć serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za szczególne osiągnięcia szkoły w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży.

Dzisiejszy Jubileusz jest okazją, by ocalić od zapomnienia cząstkę historii szkoły, by połączyć różne pokolenia tworzące dobre imię placówki, a nade wszystko z uznaniem docenić dorobek nauczycieli i uczniów, którzy wiernie podążają za mottem życiowym dr. Lecha Siudy, Patrona Szkoły: „Trzeba mało wymagać od świata, lecz dużo od siebie”. Wspominając autorytet i postać Doktora, za każdym razem podziwiamy wybitną osobowość, człowieka, który nie zabiegał o zaszczyty, wyróżnienia, czy medale. Podziwiamy człowieka, który idąc przez życie wyrażał wielki szacunek i życzliwość do drugiego człowieka, był zawsze ciekawy świata i potrafił doceniać piękno sztuki oraz okazywał wrażliwość na piękno przyrody, a co najważniejsze, zawsze był wierny i oddany służbie potrzebującym.

Dziękuję, że dokładacie Państwo tyle starań realizując zadania oświatowe i pełniąc tę wymagającą służbę zgodnie z życiową postawą Patrona Szkoły. Spoglądając dziś na minione 25 lat działalności Szkoły Podstawowej w Szewcach, z ogromną satysfakcją i uznaniem dostrzegamy trud i wysiłek włożony w pomyślne realizowanie misji edukacyjno-wychowawczej oraz  propagowanie właściwych postaw i wartości wśród uczniów. Jestem w pełni przekonany, że po dziś dzień owocują one pasmem wielu sukcesów wśród uczniów i absolwentów oraz ich nieustającymi aspiracjami i motywacją do poszerzania własnych horyzontów i podążaniem za wyznaczonymi celami życiowymi.

Dostojne Grono Pedagogiczne, Szanowna Pani Dyrektor, Drodzy Rodzice, jeszcze raz gratulując tego pięknego Jubileuszu i dotychczasowych wyników, życzę wszelkiej pomyślności oraz kolejnych sukcesów oraz osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych. Uczniom życzę, aby szkoła była miejscem odkrywania prawdy i piękna, a zdobyta wiedza      i umiejętności służyły rozwojowi osobistemu i przyczyniały się do wielu osiągnięć i sukcesów. Wszystkim osobom związanym ze szkołą, którzy tworzyli i tworzą Jej historię     i wizerunek, dołączam życzenia zdrowia, spełnienia marzeń, grona wiernych przyjaciół oraz realizacji ambitnych celów osobistych i zawodowych.

Z wyrazami szacunku
Paweł Adam
Burmistrz Miasta i Gminy Buk

Back To Top
Skip to content