skip to Main Content

Zawalenie ściany budynku w Buku

W Buku doszło dzisiaj do tragedii. Około godz. 10.30 mieszkańcy przy ul. św. Rocha zawiadomili strażaków, że runęła jedna ze ścian budynku jednopiętrowego.

Od razu przyjechały dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Buku i Dobieżyna, policja z komisariatu w Buku oraz Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza JRG nr 4 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Zawaliła się ściana szczytowa, boczna budynku. Nastąpiła konieczność natychmiastowej ewakuacji trzyosobowej rodziny spod numeru 4. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało. W budynku mieszkała 65-letnia schorowana kobieta wraz synem i jego córką. Wszystkich ewakuowano. Rodziną zaopiekowała się córka poszkodowanej pani, która tymczasowo przyjęła ich do swojego mieszkania w Buku.

Po rynku błąkał się też zdezorientowany pies, który jak się okazało, był pod opieką poszkodowanej rodziny. Po interwencji urzędników z naszego magistratu, przyjechali pracownicy schroniska i wzięli go do swojej placówki.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone i pilnują go strażacy. Przez cały czas byli też tam pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Buk oraz Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy udzielali niezbędnej pomocy poszkodowanym. W kolejnych dniach podjęte też zostaną działania, aby pomóc rodzinie, która ucierpiała w wypadku. Na miejsce przybył powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który ocenił stan techniczny budynku. Jak się okazało, wymaga on natychmiastowej rozbiórki, bo nie nadaje się już do zamieszkania. Pracownicy urzędu niezwłocznie nawiązali też kontakt z firmą dekarską, która rozbierze dach i zabezpieczy miejsce wypadku. Do momentu rozbiórki budynku, ul. św. Rocha musi pozostać zamknięta także dla pieszych. Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej rozstawili bariery zabraniające wstępu na ul. św. Rocha. Interweniowało również pogotowie gazowe, które zlikwidowało przyłącze gazowe do budynku.

W związku z przeprowadzaną rozbiórką budynku 14 maja, do godzin wieczornych, wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu (zdjęcie poniżej). Przejazd przez plac Reszki odbywać się będzie tylko w kierunku ulicy Otuskiej.

 

Back To Top
Skip to content