skip to Main Content

Kolejnych 400 bukowian zaszczepionych w ciągu jednego dnia 

Już po raz drugi na taką skalę mieszkańcy Buku i okolic mieli możliwość skorzystania ze szczepień przeciw COVID-19. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu udało się zaszczepić 600 osób, a dziś 410 osób. Punkt szczepień w siedzibie Branżowej Szkoły I st. w Buku jest jedynym z takich miejsc na terenie powiatu poznańskiego, w którym jak dotychczas dokonano najwięcej szczepień w ciągu jednego dnia.

Dzisiejsze szczepienia, tak jak i w ubiegłym tygodniu były możliwe dzięki współpracy z Powiatem Poznańskim, Stowarzyszeniem Metropolia Poznań oraz Szpitalem Podolany w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Punkt szczepień w Branżowej Szkole I st. w Buku powstał jako jeden z 23 utworzonych na terenie powiatu poznańskiego samorządowych punktów szczepień.

– Jest to najlepszy przykład na to, że samorządy dobrze i sprawnie działające są w stanie odpowiednio zadbać o swoich mieszkańców. Planujemy zaszczepić wszystkich bukowian. Przyznaję, że dopiero wtedy byłbym spokojny o ich zdrowie. Oczywiście nie jest to możliwe bez współpracy i dobrej woli wielu ludzi i podmiotów, nie tylko na poziomie naszej gminy, ale też całego powiatu – mówi Paweł Adam, burmistrz miasta i gminy Buk.

Dzisiejsze szczepienia początkowo zaplanowano na wtorek, ale niestety z powodu opóźnienia w dostawie szczepionek, trzeba je było przesunąć na czwartek. O zmianach terminu mieszkańcy odpowiednio wcześnie zostali poinformowani.

W ciągu ośmiu godzin zaszczepiło się dziś 410 osób. Szczepienia przeprowadziły trzy zespoły Szpitala Podolany przy wsparciu pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej i Branżowej Szkoły I st. oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej. Mieszkańcy byli zapisani na wskazaną godzinę, stawiali się punktualnie i sprawnie poddawali się szczepieniom. Niedługa kolejka oczekujących przed szkołą nieznacznie opóźniła przebieg szczepień, ale rozmawiając z oczekującymi nie wyczuwało się zniecierpliwienia – raczej zadowolenie, że mają okazję zaszczepić się blisko domu. Wszystkie osoby, które zgłosiły się na szczepienia otrzymały też maseczki ochronne przekazane przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych do powiatów o najwyższym poziomie zachorowania na COVID-19.

Kolejne szczepienia odbędą się w naszej gminie w następnym tygodniu – w czwartek. Docelowo, aby zaszczepić jak najwięcej osób w ciągu jednego dnia zaplanowane jest wykonywanie szczepień przez cztery zespoły. Zależy to jednak od dostępności szczepionek.

Przebiegiem dzisiejszych szczepień w Buku zainteresowały się też media: Polsat i WTK.

Materiał Telewizji WTK

Back To Top
Skip to content