skip to Main Content

Pierwszy punkt masowych szczepień w Buku

Pierwszy punkt masowych szczepień w Buku.

W dniu 8 kwietnia w  budynku Branżowej Szkoły w Buku odbyły się pierwsze masowe szczepienia przeciwko COVID-19, z których mieli możliwość skorzystania mieszkańcy naszej gminy. Szczepienia przeprowadziły 3 zespoły Szpitala Podolany przy wsparciu pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Buku oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej. W ciągu około 10 godzin zaszczepiono łącznie prawie 600 osób. Wśród zaszczepionych osób byli także funkcjonariusz komisariatu policji w Buku oraz druhowie strażacy pełniący służbę na terenie naszej gminy.

Wcześniej informowaliśmy, że jako gmina wspólnie z Powiatem Poznańskim, Stowarzyszeniem Metropolia Poznań oraz Szpitalem Podolany współpracujemy realizując zadanie w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Natomiast od kilku dni trwały przygotowania do utworzenia masowego punktu szczepień. Wskazany przez gminę punkt szczepień w siedzibie Branżowej Szkoły w Buku jest jednym z 23 utworzonych na terenie powiatu poznańskiego działających samorządowych punktów szczepień. Wyznaczając taki punkt w siedzibie Branżowej Szkoły ważnym było, aby zapewnić mieszkańcom jak najlepszy komfort zarówno oczekując w kolejce do szczepienia, jak i podczas poddawania się samemu szczepieniu. Również jest to pierwszy z takich punktów na terenie powiatu poznańskiego, w którym jak dotychczas dokonano najwięcej ilości szczepień w ciągu jednego dnia.

Skala dzisiejszego przedsięwzięcia, jak i dotychczasowa sprawna i odpowiednio skoordynowana współpraca z Powiatem Poznańskim, Stowarzyszeniem Metropolią Poznań, Szpitalem Podolany oraz naszymi gminnymi jednostkami pokazała, że jesteśmy gotowi do przeprowadzenia masowych szczepień. Docelowo przewidziane jest wykonywanie szczepień przez 4 zespoły szczepiące, aby jeszcze więcej osób zaszczepić w ciągu jednego dnia i w jak najkrótszym czasie. Wszystko jednak zależy od dostępności szczepionek, za które odpowiedzialny jest rząd.

Realizacja dzisiejszych szczepień w takiej ilości była możliwa dzięki odpowiedzialnej postawie mieszkańców, którzy wcześniej zapisując się na wskazaną godzinę, punktualnie zgłaszali się do placówki i sprawnie poddawali się szczepieniu.

Wszystkie osoby, które zgłosiły się dziś na szczepienie miały możliwość otrzymania maseczek ochronnych przekazanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

Informujemy ponadto, że z dniem 9 kwietnia udostępniamy dodatkowy numer infolinii przeznaczony do rejestracji mieszkańców Miasta i Gminy Buk na szczepienia przeciwko COVID-19.

Infolinia 609 721 024 będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00.

 

 

Back To Top
Skip to content