skip to Main Content

„Szatnia na medal” dobrym pomysłem na remont!

Podczas ostatniej sesji burmistrz Paweł Adam poinformował radnych o przyznaniu naszej gminie dotacji przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego na realizację projektu zgłoszonego w ramach konkursu „Szatnia na medal”. Buk ma otrzymać 100.000,00 zł na modernizację zaplecza hali OSiR. W związku z tym burmistrz prosił radnych o zwiększenie budżetu o 201.000,00 zł, z przeznaczeniem na realizację tego zadania.
– Nikogo nie muszę przekonywać do remontu, dlatego że wszyscy wiemy jaki jest stan techniczny łazienek, szczególnie bardzo odczuwalny podczas różnych masowych wydarzeń. Jest to już kolejny etap modernizacji, który realizujemy konsekwentnie każdego roku wykorzystując dostępne dofinansowania – po raz trzeci z sukcesem sięgnęliśmy po środki w ramach Szatni na Medal – powiedział burmistrz.

Dzięki zakwalifikowaniu się gminy do kolejnej edycji programu, metamorfozę przejdą pomieszczenia znajdujące się na parterze obiektu. Gruntownego odnowienia doczeka się hol hali oraz przylegające do niego trzy toalety. Dzięki tej dużej inwestycji wejście do obiektu zyska nieco bardziej reprezentacyjny charakter, niż ma to miejsce obecnie, a zaplecze sanitarne spełni wymagania XXI wieku. Całość inwestycji wyceniono na 201.000,00 zł, z czego dotacja wyniesie 100,000,00 zł.

Począwszy od 2019 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Buku z powodzeniem korzysta ze środków zewnętrznych, przeznaczanych na modernizację zaplecza obiektów sportowych. Obecnie bukowski OSiR już trzeci rok z rzędu jest beneficjentem „Szatni na medal”. W ramach pierwszego projektu w 2019 r. wykonano kapitalny remont czterech szatni wraz z zapleczem sanitarnym. Rok później, w ramach kolejnej edycji odnowiono toalety dla zawodników wraz z magazynem umiejscowionym w centrum obiektu. Po 25 latach funkcjonowania nadgryziona zębem czasu hala sportowa doczeka się największego remontu. Prace modernizacyjne powinny zakończyć się do września br.

Łącznie w ramach trzech naborów w konkursie „Szatnia na medal” gmina pozyskała blisko 250.000,00 zł. Wyremontowane dzięki nim zaplecze podnosi jakość nie tylko samej bazy materialnej OSiR-u, ale także poprawia warunki organizacji wydarzeń sportowych, kulturalnych i masowych odbywających się w obiekcie.

 

Back To Top
Skip to content