skip to Main Content

Jak zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19?

W dniu, w którym rusza rejestracja dla konkretnej grupy wiekowej, w systemie powinno być już dla każdego wystawione automatycznie e-skierowanie. Pacjenci z e-skierowaniem mogą się umówić na termin szczepienia, czyli zarejestrować. Dostępne są cztery ścieżki:

  • W konkretnym punkcie szczepień. Punkt szczepień można wyszukać na mapie, która jest dostępna na stronie: gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien. Po wyszukaniu punktów w określonej miejscowości, trzeba kliknąć „dowiedz się więcej”, gdzie zostaną podane dane kontaktowe, w tym numer telefonu.

Na terenie Miasta i Gminy Buk dostępne są dwa punkty szczepień:

  • w Buku ul. Dworcowa 44 (punkt szczepień zlokalizowany jest w Branżowej Szkole I stopnia) – punkt prowadzi Szpital Podolany w Poznaniu, rejestracja : 664 536 221, od poniedziałku do piątku w godz. od. 10.00 do 12.00.  (Punkt przeniesiony z Niepruszewa)
    UWAGA! Aktualizacja – z dniem 17 maja numer 664 536 221 zostanie wyłączony.
  • w Buku ul. Tadeusza Kościuszki 5 – punkt prowadzi Przychodnia Lekarza Rodzinnego VIGILAX, rejestracja : 61 814 00 91 lub 694 949 792 (w godzinach pracy przychodni),

Z tej formy warto skorzystać tam, gdzie szczepienia prowadzi przychodnia POZ. Warto jednak wcześniej do niej zadzwonić i zapytać, czy przyjmuje zgłoszenia telefonicznie, czy radzi skorzystać z innych ścieżek.

  • Telefon na całodobową i bezpłatną infolinię – 989. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go pacjent poda, otrzyma SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będą Państwo mieć numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie – jeśli podało się numer telefonu – otrzyma się SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
  • SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie. Następnie należy poczekać na sms zwrotny z prośbą o numer PESEL. Proszę na niego odpowiedzieć, podając PESEL. Potem w kolejnym SMS podaje się kod pocztowy w formacie 00222 lub 00-222. W końcu powinna przyjść informacja o: najbliższym możliwym terminie i godzinie szczepienia oraz adresie punktu szczepień. Jeśli akceptuje się termin i miejsce, należy odpowiedzieć na tę wiadomość TAK. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzyma się SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty. Jeśli ten termin nie będzie dla pacjenta dogodny, trzeba odesłać SMS o treści: NIE. Brak odpowiedzi, brak SMS w czasie 5 minut przerywa rejestrację. To oznacza, że osoby 75+, które się zgłosiły w ten sposób na szczepienie w styczniu, lutym, marcu i nie dostały SMS, muszą się zarejestrować jeszcze raz.
    Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.
  • Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie internetowej pacjent.gov.pl. Ta ścieżka wymaga posiadania Profilu Zaufanego. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów czy punktów nie będzie pasował, można wybrać inny, korzystając z wyszukiwarki. Po dokonaniu rezerwacji powinno przyjść powiadomienie SMS, a potem SMS przypominający o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Osoby zgłaszające się na szczepienie są zobowiązane przed wizytą u lekarza wypełnić i oddać w punkcie szczepień: „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19”. Formularze wywiadu są dostępne w punktach szczepień oraz w: Urzędzie Miasta i Gminy, Ośrodku Pomocy Społecznej, a także we wszystkich aptekach.

Formularz wywiadu jest dostępny do pobrania poniżej.

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego

Dla osób uprawnionych zapewniony jest bezpłatny transport. Informacje na temat bezpłatnego transportu na szczepienia dostępne są poniżej.

Bezpłatny transport na szczepienia

 

Back To Top
Skip to content