skip to Main Content

Poznaj naszych patronów

9 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie odbył się Gminny Konkurs „Historyczny 1 z 10 – Poznaj naszych patronów” przeznaczony dla uczniów klas I-VIII.

Po pięcioletniej przerwie szkoła w Niepruszewie gościła 24 uczniów z klas I-VIII ze szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Buk: Szewc, Buku i Niepruszewa. Zmagania poprzedziły eliminacje przeprowadzone przez opiekunów w szkołach macierzystych.

Zgodnie z formułą konkursu uczestnicy odpowiadali na wybrane przez siebie pytania z zakresu wiedzy o patronach szkół. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niepruszewie Joanna Christop wraz z komisją konkursową (w skład której weszli: Małgorzata Zeuschner, Agnieszka Werner, Justyna Halasz, Sławomir Wieczorek) wręczyła dyplomy i nagrody laureatom oraz uczestnikom finału konkursu.

Uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych.

Laureaci Gminnego Konkursu „ Historyczny 1 z 10 Poznaj naszych patronów”

Kategoria:  klasy I-III

I miejsce – Kamila Bręk (SP Szewce)
I miejsce – Agata Kałek (SP Szewce)
I miejsce – Urszula Zielińska (SP Niepruszewo)

Doskonałe przygotowanie uczniów nie pozwoliło wyłonić jednego laureata.

Kategoria: klasy IV-VI

I miejsce – Inga Bielawska (SP Szewce)

Kategoria: klasy VII-VIII

I miejsce – Natalia Wróblewska (SP Buk)

Szczególne podziękowania należą się sponsorowi nagród i upominków dla laureatów oraz uczestników konkursu – Wielkopolskiemu Kuratorowi Oświaty.

Organizator konkursu: Małgorzata Zeuschner – nauczyciel historii, WOS i geografii w Szkole Podstawowej im. dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie.

Back To Top
Skip to content