skip to Main Content

Bieg Wings for Life – ograniczenia związane z ruchem i zamknięciem dróg w Niepruszewie!

5 maja (niedziela) po raz kolejny wystartuje Wings for Life World Run. Bieg rozpocznie się o godzinie 13:00 z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tak jak w roku ubiegłym trasa przebiega również przez teren naszej gminy sołectwo Niepruszewo; w związku z czym fragment DW 307 zostanie wyłączony z ruchu. Planowane godziny zamknięcia i wytyczone śluzy podane są na mapce.

Dochód z międzynarodowego biegu charytatywnego przeznaczany jest na badania nad urazami rdzenia kręgowego. Bieg odbywa się od 2014 roku w niedzielę na początku maja. Wszyscy uczestnicy startują w tym samym czasie na całym świecie. Nie ma linii mety. Zamiast niej, 30 minut po starcie, na trasę wyrusza samochód pościgowy, którego kierowcą tak jak w roku ubiegłym będzie Adam Małysz. Samochód wyprzedzi biegaczy oraz uczestników na wózkach, doganiając każdego po kolei.

W ubiegłym roku najlepsza na świecie wśród kobiet okazała się Kasia Szkoda z Poznania, która przebiegła 55,07 kilometrów i przez Adama Małysza została złapana właśnie… w Niepruszewie. Jak będzie w tym roku? Może też jakiś zawodnik zostanie zatrzymany w Niepruszewie?

 

Back To Top
Skip to content