skip to Main Content

Międzynarodowy Dzień Inwalidów

19 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Inwalidów, w ramach którego dzięki odbywającym się spotkaniom prowadzone są zarówno działania związane z kształtowaniem świadomości dotyczącej osób z niepełnosprawnościami, jak i walka z wykluczeniem społecznym i dążenie do równouprawnienia. Z tej okazji, 20 marca w Strażnicy OSP w Buku spotkali się działacze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z gminy Buk.

Urszula Szymańska przewodnicząca Zarządu Rejonu w Buku Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów powitała serdecznie licznie przybyłych seniorów oraz zaproszonych gości: proboszcza parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Buku prałata Andrzeja Szczepaniaka, burmistrza MiG Buk Pawła Adama, sekretarz MiG Buk Aleksandrę Wawrzyniak, kierownik Referatu Spraw Administracyjnych urzędu MiG Buk Joannę Napierałę oraz Małgorzatę Hanuszewską z Domu Dziennego Pobytu „Pogodna Jesień”.

– Jak co roku o tej porze spotykamy się, aby móc wspólnie obchodzić Międzynarodowy Dzień Inwalidów. Cieszę się, że możemy dziś się spotkać w tak licznym gronie. Takie spotkanie umożliwia wymianę poglądów i rozmowy o swoich radościach i problemach. Osoby starsze nie mogą czuć się osamotnione i izolowane w swoich domach. Należy jak najczęściej wyciągać do siebie pomocną dłoń, która daje promień światła na lepsze jutro – tymi słowami gości przywitała Urszula Szymańska, Przewodnicząca Zarządu Rejonu w Buku PZERiI. Jak dodała: – W czasie naszej długoletniej działalności na terenie gminy Buk już wielu osób nie ma w naszym gronie; dlatego proszę powstańmy i chwilą ciszy uczcijmy ich pamięć.

W części artystycznej spotkania wystąpiły dzieci z grupy „Niedźwiadków” i „Biedronek” z Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Buku, które przedstawiły wesołe widowisko o tematyce wielkanocnej. Widok uśmiechniętych, radosnych przedszkolaków wprawił wszystkich w radosny nastrój.
W szczególny sposób podczas spotkania zostali uhonorowani członkowie PZERiI, którzy w ubiegłym roku skończyli 70, 75, 80 i 85 lat. Wspomniano też panią Gabrielę Gierczyk, która obchodziła 95 urodziny. Wprawdzie nie mieszka już ona w Buku, ale cały czas jest członkiem bukowskiego oddziału związku. Wszystkim jubilatom odśpiewano tradycyjne „Sto Lat”.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Inwalidy, Przewodnicząca Urszula Szymańska złożyła zebranym serdeczne życzenia zdrowia, uśmiechu i radości w codziennym życiu. Do życzeń dołączyli się też zaproszeni goście: ks. prałat Andrzej Szczepaniak, sekretarz Miasta i Gminy Buk Aleksandra Wawrzyniak oraz burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam, który powiedział: – Jak zawsze wśród seniorów panuje wspaniała atmosfera. Życzę Wam zdrowia, niegasnących sił, pogody ducha i radości, aby móc się nią z każdym dzielić.
Po części oficjalnej nadszedł czas rozmowy i wspomnienia przy uroczystym poczęstunku.

Back To Top
Skip to content