skip to Main Content

Hałabała recytuje – Wielkanocy oczekuje

19 marca, w Kinie Wielkopolanin w Buku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod tytułem „Hałabała recytuje Wielkanocy oczekuje”. Organizatorem wydarzenia było Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Buku.

Kino Wielkopolanin wypełniło się po brzegi. Przybyli rodzice, występujące dzieci, nauczycielki oraz wychowankowie z biorących udział w konkursie przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Buk. Witając zebranych Sekretarz MiG Buk Aleksandra Wawrzyniak pogratulowała organizatorom tak ciekawej inicjatywy, która na pewno już na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń gminnych. – W taki sposób można nie tylko rozbudzać u dzieci zainteresowanie poezją, przybliżać tradycje wielkanocne, ale też już od najmłodszych lat upowszechniać kulturę żywego słowa i zachęcać do prezentacji własnych umiejętności na scenie.

Zadaniem dzieci – przedszkolaków w wieku 6 lat było wyrecytowanie dowolnego wiersza o tematyce wielkanocnej. Z przedszkoli wytypowano po 2 kandydatów, w sumie było 12 występujących. Przedszkolaki zaprezentowały się na dużej scenie, a emocje nierzadko sięgały zenitu. Występ przed publicznością był dla nich nie lada wyzwaniem, ale wszyscy uczestnicy konkursu spisali się na medal.

Następnie jury składające się z przedstawicieli urzędu i gminnych placówek oświatowych udało się na naradę. Przy wyłanianiu laureatów brano pod uwagę: stopień opanowania pamięciowego tekstu, interpretację, poprawne i płynne deklamowanie, modulację głosu, dykcję, wyraz artystyczny, kreatywność ubioru uczestnika, ogólne wrażenie artystyczne

Komisja konkursowa postanowiła przyznać aż sześć wyróżnień. Otrzymali je Pola Henklewska i Tymoteusz Kucharski z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Buku, Zuzanna Anna Małecka z Przedszkola „Pluszak” w Buku, Melania Michalak z Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Buku, Anna Grabowska z Przedszkola „Złoty Kogucik” w Niepruszewie oraz Hubert Batura z Oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im o. Ignacego Cieślaka w Dobieżynie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Po prezentacji recytatorów zaprezentowały się dzieci z grup „Niedźwiadki”, „Biedronki” i „Jeżyki” z Przedszkola im. Krasnala Hałabały. Mali artyści z gracją wcielali się w role między innymi: kurek, kurczaków, innych zwierząt czy pisanek. Publiczność nagrodziła ich występ gromkimi brawami.

Gratulujemy wszystkim dzieciom!

Back To Top
Skip to content