skip to Main Content

18 marca zmarł Zenon Pestka – druh Ochotniczej Straży Pożarnej Dakowy Suche.

Zenon Pestka urodził się 8 czerwca 1956 roku. Ze strażą pożarną związał się już w wieku szkolnym będąc członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Po ukończeniu 18 lat wstąpił do OSP Dakowy Suche i przez wiele lat był członkiem zwyczajnym biorąc udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, a także w pracach na rzecz lokalnej społeczności. Za aktywną pracę i zaufanie wśród członków OSP, w roku 1996, został wybrany na stanowisko prezesa OSP. Prezesem był do 2022 roku. Przez ten okres wielokrotnie zabiegał o jak najlepsze wyposażenie strażaków. Dbał też o to, aby młodzi druhowie z OSP angażowali się w życie jednostki i lokalnej społeczności. Był współorganizatorem turniejów tenisa stołowego, turniejów wiedzy pożarniczej i wielu innych wydarzeń w OSP, a także na terenie gminy.

Za zasługi odznaczony został, w roku 2000, brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, a w 2010 roku – srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Msza św. żałobna odprawiona zostanie w czwartek, 21 marca o godz. 11.30 w kościele parafialnym w Dakowach Mokrych. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się po mszy św. na miejscowym cmentarzu.

Back To Top
Skip to content