skip to Main Content

Protest rolników także w gminie Buk

Burmistrz Miasta i Gminy Buk informuje, że w poniedziałek, 11 marca planowane jest zgromadzenie związane z protestem rolników.

Zgodnie z otrzymanym zawiadomieniem o zgromadzeniu publicznym, 11 marca od godz. 10:00 przez sześć godzin, przez uczestników protestu zostanie zablokowany węzeł autostradowy Buk w ciągu drogi wojewódzkiej nr 307, rondo oraz wjazd na autostradę A2.

Protest jest prowadzony w sprawach:

  • sprzeciwu wobec warunków gospodarowania wynikających z Europejskiego Zielonego Ładu,
  • napływu produktów rolnych z Ukrainy,
  • podwyższenia przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa opłat za dzierżawę gruntów rolnych Skarbu Państwa.

Jak zapowiada organizator, w akcji protestacyjnej przewiduje się udział 25 osób. Protest będzie polegał na wywieszeniu na pojazdach rolniczych haseł i symboli związanych z celami zgromadzenia, przedstawieniu swojego stanowiska w sprawach związanych z celami zgromadzenia, a w trakcie zgromadzenia sprzęt rolniczy może być przemieszczany w obszarze węzła Buk.

W trakcie zgromadzenia przez obszar, na którym odbędzie się zgromadzenie nie będą przepuszczane osoby oraz pojazdy osób nieuczestniczących w zgromadzeniu. Organizator zapewnia, że przepuszczane będą jedynie pojazdy służb ratowniczych, policji i innych służb porządkowych.

Obszar objęty protestem przedstawia mapka dostarczona przez organizatora. Pokazuje, że w godzinach akcji protestacyjnej przejazd drogą wojewódzką nr 307 na odcinku od Buku do Niepruszewa oraz zjazd z autostrady A2 oraz wjazd na nią będzie niemożliwy. Na czas protestu policja wyznaczy objazdy.

Wiemy już, że blokady i utrudnienia zaplanowano także:

  • w Stęszewie: na rondzie przy Lidlu
  • w gminie Dopiewo: trasa S5 w Konarzewie, trasa S11 w Dąbrówce
  • w Kostrzynie: na DK92
  • w Tarnowie Podgórnym: na węźle trasy S11
  • w Komornikach: na węźle A2.

Planujących podróż w najbliższy poniedziałek prosimy o uwzględnienie ewentualnych utrudnień.

 

Back To Top
Skip to content