skip to Main Content

Jeden koncert – dwa brzmienia

Muzyka jest kobietą! Tym jednym zdaniem śmiało można by zrecenzować Koncert Noworoczny, na który zaprosił burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam. Organizatorzy zdecydowali się połączyć różne gatunki muzyczne na jednej scenie. 27 stycznia, w hali OSiR zaśpiewała Natalia Kukulska, a jej koncert poprzedził występ artystek operowych z poznańskiego tria Sopranissimo. Sala była zajęta do ostatniego miejsca.

Koncert był doskonałą okazją do złożenia noworocznych życzeń. – Dzisiejszym koncertem śmiało wkraczamy w 2024 rok i przy tej okazji pragnę Państwu podziękować za cały miniony rok, ale także za wszelkie zrozumienie i życzliwość okazaną z Państwa strony w mijającej pięcioletniej kadencji samorządu, w której wspólnie pracowaliśmy na rzecz naszej gminy. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim z Państwa, za przyjęcie zaproszenia do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Dziękuję także każdemu kto w ostatnich latach dołożył choć symboliczną cegiełkę do rozwoju naszego samorządu. Dziękuję aktywnym mieszkańcom, przedstawicielom i członkom organizacji społecznych oraz moim współpracownikom samorządowym i wszystkim przyjaciołom naszej gminy, których także dostrzegam wśród publiczności. Niech 2024 rok będzie dla Państwa czasem spokoju, spełniania marzeń i nadziei! Życzę Szczęśliwego Nowego Roku! I pamiętajcie proszę, że tak wiele zależy od nas samych, a każdego dnia wybieramy przyszłość! – mówił burmistrz Paweł Adam.

Goście wyjątkowi

Koncert Noworoczny poprowadził dobrze nam znany dziennikarz radia Eska Rafał Adamczak. Nasze zaproszenie przyjęli znamienici goście – między innymi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak wraz z dyrektorami departamentów, wicestarosta powiatu poznańskiego Tomasz Łubiński, prorektor UAM prof. Tomasz Wallas, dziekan Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu – profesor Kamilla Marchewka-Bartkowiak, wójtowie i burmistrzowie okolicznych gmin, przewodniczący jednostek międzygminnych, dyrektorzy jednostek i prezesi spółek komunalnych, instytucji kultury, pomocy społecznej z zaprzyjaźnionych miast i gmin, a z naszej gminy: radni, sołtysi, przedstawiciele jednostek organizacyjnych i urzędu, dyrektorzy jednostek oświatowych, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, kultury, służb mundurowych, kółek rolniczych, kół gospodyń wiejskich, klubów sportowych oraz biznesu. I oczywiście goście najważniejsi i wyjątkowi – mieszkańcy Miasta i Gminy Buk.

Natalia Kukulska: piosenki odkryte na nowo

Gwiazdą koncertu była Natalia Kukulska – jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Artystka zabrała widzów w niezwykłą podróż przez ponad 25 lat swojej twórczości. W Buku usłyszeliśmy zarówno piosenki z pierwszych albumów wokalistki, takie jak „Im więcej ciebie tym mniej”, które można było na nowo odkrywać w nowych aranżacjach, ale też utwory z nowszych albumów. Nie zabrakło też najbardziej znanych kompozycji, na przykład „Światło”, „Miau” czy coveru zespołu Bajm – „Nie ma wody na pustyni”. Natalia Kukulska zachęciła też do wspólnego pośpiewania, za co bukowska publiczność wielokrotnie została pochwalona. Artystka pokazała, że ciągle najbliżej jej do rocka, choć nie boi się eksperymentów muzycznych. I pokazuje, że przy jej przebojach bawią się zarówno młodzi, jak i trochę starsi.
Przy okazji Sekretarz Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego Dominik Górny wręczył Natalii Kukulskiej wyróżnienie – medal „Labor Omnia Vincit”. Artystka została wyróżniona za łączenie rozmaitych stylów i gatunków muzycznych, które promują świat polskiej kultury w międzynarodowym aspekcie.
– Natalia Kukulska potrafi każdego do siebie przekonać, otworzyć serca. Sprawić, że można jej słuchać w zaciszu domu przy kominku, ale także bawić się w klubie – mówiła dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Agnieszka Skałecka.

Sopranissimo: tanecznym krokiem w 2024 rok

Przed Natalią Kukulską wystąpiło trio Sopranissimo, które od kilku lat z powodzeniem tworzą Joanna Horodko, Agnieszka Adamczak oraz Agnieszka Sokolnicka. To trzy śpiewaczki operowe, z których każda ma w swoim dorobku artystycznym znaczące sukcesy, zarówno na scenach polskich, jak i zagranicznych. Repertuar artystek jest bardzo szeroki, począwszy od przebojów muzyki operowej, operetkowej, musicalowej, filmowej aż do popularnych piosenek lat 20.-30. i współczesnych.
Artystki pokazują, że muzyka operowa wcale nie musi być nudna. Tak też było i tego wieczoru – tanecznym krokiem weszliśmy w 2024 rok. Sopranissimo wraz z zespołem instrumentalnym, a tu pojawił się też akcent bukowski – na pianinie zagrał znany choćby z zespołu folklorystycznego „Złote Kłosy” Filip Chojnacki, przedstawił przeboje muzyki rozrywkowej. Artystki przeniosły publiczność w świat wielkich oper i operetek, zanurzając w klasyce i elegancji, której dopełnieniem była doskonała harmonia głosów artystek. Zaś druga, nieco lżejsza, ale nie mniej emocjonująca część ich występu, pozwoliła przenieść w świat melodyjnych, ulotnych utworów, takich jak „Dancing Queen” zespołu ABBA, melodii z filmu „Pasja” czy „Hallelujah” Leonarda Cohen.

Róża dla każdej z pań

Za wspaniały koncert, w imieniu mieszkańców, artystkom podziękowania złożyli burmistrz Paweł Adam oraz dyrektor MGOK Agnieszka Skałecka.
Na zakończenie wieczoru, każda z pań – uczestniczek koncertu otrzymała od panów, między innymi burmistrza i radnych symboliczną różę, co było bardzo miłym gestem, który na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Back To Top
Skip to content