skip to Main Content

XII edycja konkursu „Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”

1 października powiat poznański wraz z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu dwunasty raz zainaugurował program edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa pożarowego „Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”.

– Co dwa tygodnie w Starostwie Powiatowym w Poznaniu komisja konkursowa losuje 10 mieszkańców powiatu poznańskiego, którzy otrzymują czujki tlenku węgla. Oczywiście wśród uczestników, którzy wcześniej prawidłowo wypełnią ankietę konkursową i przyślą ją do nas – mówi Dariusz Fleischer z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Poznaniu. – W ubiegłorocznej edycji nadesłano w sumie 205 ankiet a my wręczyliśmy 87 czujek, które mogą uratować życie. Od początku trwania całej akcji już 947 urządzeń znalazło swoich nowych właścicieli – dodaje.

Regulamin konkursu wraz z ankietą do wydrukowania (Załącznik nr 1) jest dostępny na stronie www.powiat.poznan.pl, a także w siedzibach podmiotów będących Organizatorami Konkursu.

XII edycja potrwa do 31 marca 2024 roku.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców Powiatu Poznańskiego, którzy:

 1. w czasie jego trwania prawidłowo wypełnią ankietę konkursową i złożą ją
   • osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu,
   • za pośrednictwem formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie www.powiat.poznan.pl oraz stronie Komendy Miejskiej PSP
   • pośrednictwem Poczty Polskiej na adres Starostwo Powiatowe w Poznaniu, ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań z dopiskiem „Czujka czadu”.
 2. są zameldowani na terenie gmin powiatu poznańskiego,
 3. posiadają pełną zdolność do czynności prawnych bądź uzyskają zgodę opiekuna prawnego.

ANKIETA KONKURSOWA

Back To Top
Skip to content