skip to Main Content

Pomoc dla schroniska

Wczoraj, 25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. W ten sposób miłośnicy zwierząt chcą zwrócić uwagę na tę najliczniejszą wielorasową grupę psów towarzyszących człowiekowi. Choć nie rasowe, mają tak samo czułe serca i zasługują na miłość.

I nam też los zwierząt nie jest obojętny. Pracownicy urzędu Miasta i Gminy Buk zorganizowali pomoc dla podopiecznych Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Buku. Dzisiaj pojechaliśmy do schroniska z niezapowiedzianą i bardzo miłą wizytą. Przekazaliśmy nieaktualne już banery wykorzystywane w celach promocyjnych, które na pewno przydadzą się jako wyściełanie w kojcach. Szczególnie, że nadchodzący okres zimowy jest zawsze trudnym czasem dla bezdomnych zwierząt. Aktualnie w schronisku jest 14 psów i 10 kotów.

Wśród urzędników przeprowadziliśmy też zbiórkę karmy i smakołyków dla zwierząt, które też dzisiaj dostarczyliśmy do schroniska. Sprawiliśmy wiele radości naszymi prezentami. Koty i psy najwyraźniej ożywiły się na nasz widok i chyba czuły… pismo nosem. A i dla nas były to wyjątkowe chwile – poczuliśmy się jak święte Mikołaje… prawie dwa miesiące przed świętami.

ZGK nadal pilnie poszukuje pracownika schroniska. Szczegóły: tel. 798 794 972.

Back To Top
Skip to content